Administrativní budova AVIATICA

Administrativní budova AVIATICA

(25. 1. 2016) S výtahy Schindler v industriálním stylu.

   
 
 
 
 

Administrativní budova AVIATICA

Aviatica
Investor: Penta Investments, s. r. o.
Generální projektant: Jakub Cigler Architekti, a. s.
Návrh: 2/2013
Realizace: 3/2014–6/2015

Začátkem září 2015 proběhlo slavnostní otevření administrativní budovy Aviatica, která je vlajkovou lodí rozsáhlého developmentu na území bývalé továrny Walter v Praze-Jinonicích.

V roce 2012 areál odkoupila česko-slovenská investiční skupina Penta Investments. Na pozemcích o rozloze 16,5 hektaru vzniká nová městská struktura, která naváže na okolní převážně rezidenční zástavbu a bude ji dále rozvíjet. Přibližně třetina území v jižní části areálu byla vymezena pro administrativní budovy,které vytvářejí optickou a hlukovou bariéru mezi bezprostředně sousedící Radlickou ulicí a novou obytnou zástavbou v klidnější severní části. Jedna desetina území byla vyhrazena pro veřejný městský park.

Administrativní budova Aviatica představuje první a zároveň nejvýraznější stavbu nové Waltrovky, navrženou pražským ateliérem Jakub Cigler Architekti. Společně s navazující Dynamicou vytvoří jeden celek, připomínající svým tvarem list vrtule leteckého motoru jako ozvěnu dřívějšího využití území. Svým neobvyklým půdorysem budova vymezuje vnitřní náměstí stlačeného eliptického tvaru, zpřístupněné ze západu od metra průchodem, vizuálně exponovanou vstupní branou, velkoryse navrženou přes dvě podlaží. Na opačné straně se náměstí otevírá směrem k plánované budově Dynamica. Funkční využití budovy je převážně administrativní s doplňkovými obchody a službami v přízemí budovy.
Konstrukce objektu je navržena jako kombinace železobetonové monolitické konstrukce s ocelovou konstrukcí střešních nástaveb.
Prostorovou tuhost objektu zajišťuje čtveřice železobetonových komunikačních jader.

Společnost Schindler do souboru administrativní budovy dodala 11 výtahů S5500, 4 výtahy S3300 a nákladní výtah o nosnosti 1,6 tuny. K výtahům S5500 byla také dodánamoderní technologie PORT pro řízení přepravycestujících. Na tomto projektu architektiupřednostnili konzervativní styl kabiny s výraznýmiindustriálními prvky.Projekt Aviatica je držitelem předcertifikaceLEED (Leadership in Energy and EnvironmentalDesign) na úrovni Gold. Jedná se o mezinárodně uznávaný systém komplexního hodnocení ekologicky šetrných budov z hlediska jejich návrhu, konstrukce, provozu a správy. Hlavní důraz byl od začátku projekčních prací kladen na nízkou spotřebu energií pro provoz budovy s možností zavedení plného energetického managementu pro nájemce a správu budovy při zachování komfortu vnitřního prostředí pro uživatele.

Model Schindler 3300
Méně prostoru pro techniku poskytuje více místa pro cestující. Výtah je speciálně navržen tak, aby byl minimalizován prostor potřebný pro technologii Rozvaděč je integrován do rámu šachetních dveří a pohon je instalován přímo ve výtahové šachtě.Kabinu výtahu Schindler 3300 je možné připravit pro jakýkoliv individuální design a obklad dle přání zákazníka! Technologii je možné rozšířit o rekuperační pohon a solární zdroj energie.

Model Schindler 5500
Výtah značky Schindler určený pro komerční a luxusní obytné budovy nabízí široké spektrum konstrukčních možností, od funkcionalistického vzhledu až po elegantní design. Vzhledem k nastavitelné velikostikabiny jej lze snadno upravit tak, aby vyhovovalrozměrům šachty. Schindler 5500lze navrhnout bez strojovny nebo s ministrojovnou, možná je i instalace rozvaděčev různých patrech a vzdálenostech. Na výběr je i mnoho nadstandardtních funkcí, například optimalizované řízení přepravy osob po budově díky technologii Port. Díky optimalizovanému pohonu a trakčním pásům, nižší hmotnosti, rekuperativnímu systému pohonu a rozšířené funkci pohotovostního režimu– spotřebuje výrazně méně energie než srovnatelné výtahy. Schindler 5500 získal od Sdružení německých inženýrů hodnocení třídy energetické náročnosti A podle normy VDI a může přispět ke kladnému hodnocení budovy na základě přísných ekologických měřítek.
Kabina výtahu Schindler 5500 vybízí architekty k vlastnímu návrhu barev a materiálu! Máte jedinečnou možnost připravit si design kabiny podle vašich představ!

Publikováno v časopise Stavba č. 4/2015, str. 58-59

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

  Výrobci/dodavatelé

Walterovo nám. 329/3

158 00 Praha 5

Telefon +420 257 293 132

info@cz.schindler.com

http://www.schindler-cz.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz