Administrativní budova Crystal v Praze

Administrativní budova Crystal v Praze

(23. 10. 2014) (ČTK) - V pražských Vinohradech naproti Olšanským hřbitovům roste administrativní budova Crystal, proti jejíž stavbě neúspěšně protestovala místní občanská sdružení. Developer Prague Real Estate Invest ze skupiny GES Real při  slavnostním dokončení hrubé stavby oznámil, že budovu dokončí do 30. dubna příštího roku. Autorem projektu je Ateliér 15 pod vedením Libora Hrdouška a Radka Lampy (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Administrativní budova Crystal v Praze

(ČTK) - V pražských Vinohradech naproti Olšanským hřbitovům roste administrativní budova Crystal, proti jejíž stavbě neúspěšně protestovala místní občanská sdružení. Developer Prague Real Estate Invest ze skupiny GES Real při  slavnostním dokončení hrubé stavby oznámil, že budovu dokončí do 30. dubna příštího roku. Autorem projektu je Ateliér 15 pod vedením Libora Hrdouška a Radka Lampy (doplněno Stavbaweb).Administrativní budova nedaleko stanice metra Želivského a v sousedství výškové budovy Casablanca nabídne ve 14 nadzemních patrech 14 440 m² pronajímatelné kancelářské plochy. Ve čtyřech podzemních patrech kromě skladů a technického zázemí také 121 parkovacích míst.

"V současné chvíli už máme předběžně pronajato 40 procent budovy," řekl ČTK člen představenstva GES Real Jan Kraus. Developerovi při hledání nájemců nahrává i to, že v této části Vinohrad žádná dostatečně velká administrativní budova s moderními kancelářskými prostorami nyní není.

Proti budově v minulosti protestovala místní občanská sdružení, která kromě neobvyklého vzhledu budovy, který se prý nehodí do vinohradské zástavby, poukazovala také na netransparentní schvalování stavby. Původně měl totiž v proluce vyrůst čtyřpatrový bytový dům, který se postupně změnil do současné podoby.
    
Mluvilo se také o tom, že se do budovy nastěhuje televize Prima, protože jejím spolumajitelem je podnikatel Ivan Zach, který vlastní také skupinu GES Real. Tento plán však nakonec padl.
    
Výstavba kancelářských budov v hlavním městě v posledních měsících zažívá velký boom, developeři tím reagují na zvyšující se nájemní aktivitu společností. Jen ve třetím čtvrtletí letošního roku si firmy v Praze pronajaly 93.100 m², což představovalo meziroční nárůst o 77%. Největší objem pronájmů se uskutečnil v Praze 4 (40%), v Praze 8 (16%) a v Praze 1 (14%).

Doplněno Stavbaweb:
CRYSTAL PRAGUE
Investor/Developer: GES REAL, a.s.
Architektonický atelier: ATELIER 15, s.r.o.
Dodavatel stavby: Metrostav, a.s.
Celková plocha pozemku: 1944 m2
Pronajímatelná plocha kancelářských prostor: 11 901 m2
Pronajímatelná plocha retail: 1235 m2
Počet pater NP/PP: 14/4
Počet parkovacích míst v podzemních garážích: 130

www.crystal-prague.cz

Související články:
Crystal Prague 18.3.2011 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

1. 7. 2018 08:56:22. Re: Administrativní budova Crystal v Praze. Asketique Estetique

 
 
 
 

1. 7. 2018 08:56:22. Re: Administrativní budova Crystal v Praze. Asketique Estetique

  Odpudivá amorfní masa bez hlubší podstaty. Snad, jako všechny obdobný údernosti, má životnost max. 10 let. Nechť se do tý doby vkus národa čeledínů českých pozvedne!

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz