Administrativní budova Veterná

Administrativní budova Veterná

Nitra

(6. 9. 2021) GRUP architects 

   
 
 
 
 

Administrativní budova Veterná

Budova se nachází na klidném místě v centru Nitry. V komplikovaném městském prostředí autoři vytvořili stavbu, která se stala dobrým sousedem pro blízký kostel a gymnázium z 18. století. Na historický blok reagovali několika nepřímými odkazy. Nová architektonická identita objektu se tak stala součástí kontextu.


Vnitřní struktura stavby je přehledná a flexibilní. Výhledy z oken byly komponované smerem k piaristům, do uličky Veterná. Kanceláře mají plochu 640 m2 (každé podlaží ze tří o ploše 180 m2, ustoupené podlaží 100 m2, terasa 75 m2).

Autorská zpráva
Foto: Nora & Jakub Čaprnka


Budova byla nominována v letošní soutěži CE ZA AR, kterou vyhlásila již po dvacáté Slovenská komora architektov. Na základě osobní prohlídky porota vybrala 21 staveb v šesti kategoriích.
U tohoto domu porota ocenila urbanistické řešení stavby v blízkosti historického centra. Její elegantní proporce vytvřářejí uprostřed zástavby městský šperk. Pozemek navíc zůstal volně průchozí, takže je tu podpořen život města. Navíc je v partetu objektu umístěna galerie. Kvalitu stavby navíc podtrhuje vysoká úroveň materiálů a řemeslného provedení.


Autoři: František Duba, Balázs Füzék, Eduard Jančík
Plocha pozemku: 497 m2
Zastavěná plocha: 216 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
48.3061414
18.0763760
Administrativní budova Veterná

Administrativní budova Veterná
Nitra

Komentáře ke článku

 
 
 
 

7. 9. 2021 15:35:15. Re: Administrativní budova Veterná. Jitka

 
 
 
 

7. 9. 2021 15:35:15. Re: Administrativní budova Veterná. Jitka

  Vždycky když vidím, jak architekt vymyslel a investor nechal postavit budovy s krásnými relaxačními prostory, tak se mi vybaví nájemce - zaměstnavatel, který hlídá každou minutu, strávenou zaměstnanci mimo kancelář. A je mi z toho smutno.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz