Administrativní komplex Gemini

Administrativní komplex Gemini

(11. 4. 2008)

 
 
 
 

Administrativní komplex Gemini

Fotogalerie ke článku (1)

Gemini - vizualizace

Gemini - vizualizace
Celá fotogalerie (1)

V Praze na Pankráci vzniklo kancelářské centrum za dvě miliardy.

V Praze na Pankráci dnes byla otevřena první část administrativního komplexu Gemini, který tam téměř za dvě miliardy korun postavila developerská společnost Immorent ČR. V otevřené budově A je pronajato již 80 procent kanceláří, v dosud rozestavěné budově B to je zatím přibližně třetina. Majitelem administrativního centra je rakouská investiční společnost Sparkassen Immobilien. Vedoucí představitelé developera a investora o tom dnes informovali na tiskové konferenci.

Obě budovy nabídnou k pronájmu dohromady přes 38 000 metrů čtverečních, většinu z toho tvoří kanceláře. V první fázi projektu je k pronájmu připraveno 17 500 čtverečních metrů. Měsíční nájemné za metr čtvereční kanceláře se bude v Gemini pohybovat mezi 14,95 až 16,30 eura (přibližně 376 až 410 korun).

"Budovu A jsme chtěli mít pronajatu na konci roku 2009. Už nyní ale máme zamluveno 80 procent prostor. Mezi naše největší nájemce patří například Unipetrol a Benzina, ProLogis nebo Agro Bohemia," řekl jednatel Immorentu Tomáš Velemínský.

Se zprovozněním budovy B se podle Velemínského počítá do konce letošního roku. Nyní prý Immorent jedná s několika zájemci, kteří by si v této druhé budově chtěli pronajmout až 3000 metrů čtverečních. Jen přes ulici od budov Geminy se nachází administrativní komplex City developerské společnosti ECM

Immorent ČR i Sparkassen Immobilien jsou součástí skupiny Erste, do které patří například i Česká spořitelna. V Česku Immorent působí od roku 1997. Objem loni uskutečněných obchodů firmy přesáhl šest miliard korun. Minulý rok Immorent dokončil stavbu administrativního centra Avenir Bussines Park v Praze 5, za zhruba 2,6 miliardy korun plánuje v pražském Karlíně postavit další administrativní komplex s názvem Futurama Business Park.

Na konci loňského roku bylo podle údajů realitní poradenské společnosti DTZ v hlavním městě 2,1 milionu metrů čtverečních kancelářských ploch. Během roku vzniklo 161.000 metrů čtverečních nových kanceláří, během letošního roku by v metropoli mělo přibýt dalších 250.000 metrů čtverečních. Příští rok by to mohlo být dokonce až 300.000 metrů čtverečních.

Zdroj: Zpráva ČTK 10.4.2008


Související články:
Unipetrol se přestěhuje z centra Prahy na Pankrác


Doplněno Stavbaweb:
Praha 4 - Pankrác, v prostoru nevyužívaného autobusové nádraží mezi ulicemi Na Pankráci, Pikrtova a Hvězdova
Autor: Atelier Krátký a Omikron-K
Developer: Immorent ČR, s. r. o
Pronajímatelná plocha - administrativní: 400 m2
Pronajímatelná plocha - obchody a služby: 2 700 m2
Počet parkovacích stání: 430
Členění kancelářských ploch: 400 - 3 500 m2
Uspořádání prostor: open plan nebo individuální kanceláře dle přání nájemce
Zahájení stavby: červen 2006

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz