Administrativní objekt Dukelská

Administrativní objekt Dukelská

Dukelská třída 106, Brno

(19. 3. 2021) Atelier 99

   
 
 
 
 

Administrativní objekt Dukelská

Jednou z největších výzev je pro architekty návrh vlastního sídla. To jsme si vyzkoušeli i my.

 
Novostavba vyrostla na místě bytového domu, který byl zbourán z důvodu nevyhovujícího stavebně-technického stavu. Jedná se o tvarově čistý, čtyřpodlažní objekt s plochou střechou, který svým tvarem respektuje obrysy pozemku a okolní stavby. Průjezdem se dostaneme na zbývající část pozemku, na kterém se nachází parkovací stání řešené pomocí zasakovací zatravňovací distanční dlažby.

Stavba byla navržena z pohledu architektury a kompozice hmoty co nejčistší, svým charakterem reaguje na dotvoření městské třídy. V dalším období se předpokládá zastavení sousední proluky ze severní strany a proluky naproti přes ulici s obdobně tvarově komponovanými objekty.

Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
49.2126533
16.6352597
Administrativní objekt Dukelská

Administrativní objekt Dukelská
Dukelská třída 106
Brno

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz