AFI CITY

AFI CITY

(22. 2. 2017) V pražských Vysočanech vzniká na ploše 15 hektarů rozsáhlý projekt AFI CITY.

   
 
 
 
 

AFI CITY

V pražských Vysočanech vzniká na ploše 15 hektarů rozsáhlý projekt AFI CITY. Kromě rezidenčních domů Tulipa City zahrnuje také administrativní a komerční plochy. První administrativní budova „A“, která získala stavební povolení a nachází se přímo u Kolbenovy ulice, naproti stanici metra Kolbenova, nabídne 17 000 m2 pronajímatelné plochy na 19 podlažích. Za architektonickým návrhem celého projektu stojí CMC Architects.

„Přesto, že poptávka po nových kancelářských prostorech stále roste, rozhodli jsme se, že nebudeme budovu „A" stavět na spekulativní bázi, a proto chceme mít před zahájením stavby zajištěný předpronájem. I tak věřím, že se nám budoucího nájemce podaří brzy nalézt. Lokalita má obrovský potenciál stát se novou vyhledávanou částí Prahy. Nachází se na dosah centra města, je skvěle dostupná autem i městskou hromadnou dopravou,"
říká Doron Klein, generální ředitel AFI Europe Czech Republic.

V současné době jsou v areálu AFI CITY ve výstavbě čtyři budovy první fáze rezidenčního projektu Tulipa City. Ta nabídne 257 bytů v dispozicích od 1+kk do 4+kk s plánovaným dokončením v dubnu 2018.  „Druhá fáze projektu Tulipa City je aktuálně ve schvalovacím procesu stavebního povolení. Zahájení výstavby a spuštění marketingové kampaně je plánováno na 4. čtvrtletí tohoto roku," dodává Doron Klein.

Revitalizací již nevyužívaného průmyslového areálu ČKD Slévárny a Moury získá tato lokalita novou tvář. Vizí záměru AFI CITY je vytvořit příjemné místo pro práci a bydlení.

Související články:
Tulipa City  15.8.2016
Nová čtvrť AFI CITY vyroste na brownfieldu v Praze 9-Vysočanech 25.4.2014
AFI City, Praha 9-Vysočany, Kolbenova ulice 26.11.2012
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz