AFI Vokovice

AFI Vokovice

(27. 9. 2016) Administrativní centrum získalo stavební povolení.

   
 
 
 
 

AFI Vokovice

Developer AFI EUROPE začne s výstavbou na rohu Evropské a Kladenské ulice v Praze 6 v říjnu letošního roku. Primárně administrativní komplex z dílny architektonického studia DAM architekti, který tvoří dvě budovy o šesti a osmi nadzemních podlažích na společné podzemní podnoži s celkovou pronajímatelnou plochou téměř 15 000 m2, nabídne také maloobchodní jednotky, skladové plochy a prostory určené pro gastroprovoz. Parkování je řešeno pomocí podzemních garáží s kapacitou 285 parkovacích míst. Na střechách obou budov, stejně jako v jejich blízkém okolí, dojde k výsadbě zeleně a sadovým úpravám. Generálním dodavatelem stavby je společnost GEMO OLOMOUC, předpokládaný termín dokončení projektu AFI Vokovice je v srpnu 2018.

„AFI Vokovice nabízí vysoce variabilní řešení pro náročné nájemce, kteří hledají moderní kancelářské prostory s využitím nejnovějších technologií, originální architekturou a především v atraktivní lokalitě na dosah centra města i mezinárodního letiště,“ říká Kateřina Holická, leasingová manažerka AFI EUROPE Czech Republic s.r.o. a dodává: „Plynulá křivka fasády umožňuje umístění plnohodnotných pracovních míst po celém svém obvodu. Jednotlivá patra lze pronajmout jako celek, tzn. 1 600 m2 u budovy A a 450 m2 u budovy B, anebo je rozdělit na menší jednotky od 200 m2. Na základě specifických přání a preferencí nájemců vytvoříme pracoviště formou open space, oddělených kanceláří anebo jejich kombinaci.“ 

„Budovy jsou navrženy jako energeticky úsporné a směřují k získání certifikátu LEED Platinum.  Navzájem spolu vizuálně komunikují, přičemž vycházejí ze stejného tvarového řešení i totožných materiálů. Zároveň se i dobře doplňují, protože fasáda vyšší budovy B svými užšími meziokenními pilíři podporuje vertikalitu nároží a kontrastuje s klidnější hmotou zadní budovy A,“ uvádí Jiří Vlasák, hlavní inženýr AFI EUROPE. „Fasáda obou budov bude provedena v kombinaci skla a moderních sklocementových a hliníkových prvků. Její výrazná plasticita se zakřiveným průběhem zajistí celému komplexu nezaměnitelný vzhled. Stínění bude řešeno exteriérovými žaluziemi a do všech prostor bude pro maximální komfort zajištěn přívod čerstvého vzduchu pomocí otevíratelných oken. Veřejně přístupné venkovní plochy budou z části pochozí a z části řešené formou parkových úprav s vodními prvky. Kromě toho je v AFI Vokovice myšleno i na cyklisty. Nájemci budou mít k dispozici kolárnu se zázemím a sprchami,“ dodává Vlasák.

Místní zaměstnanci budou moci využívat stravování ve společné jídelně, zajít si do některé z blízkých restaurací anebo uspořádat piknik v nedalekém Šáreckém údolí. Tato lokalita na hranici Vokovic a Veleslavína je zárukou kompletní občanské vybavenosti a skvělé dopravní dostupnosti jak automobilem, tak městskou hromadnou dopravou. Projekt AFI Vokovice se nachází na křižovatce zastávky tramvaje, stanice metra trasy A Veleslavín, autobusového terminálu a vlakového nádraží. K Pražskému okruhu je to pouhých pět minut jízdy automobilem a na mezinárodní Letiště Václava Havla Praha to trvá slabých 10 minut.
www.afi-europe.eu

---
V posledních několika letech společnost zrealizovala řadu projektů, mezi nimiž jsou nákupní centrum Palác Flóra, rezidenční a komerční komplex Korunní Dvůr, nákupní centrum AFI Palace Pardubice, rezidenční projekty Tulipa Rokytka a Tulipa Modřanská rokle a logistický park D8 European Park. Na poli kancelářských projektů AFI EUROPE Czech Republic dokončila realizaci projektu Classic 7 Business Park a v současné době probíhá výstavba kancelářského projektu Butterfly v Praze 8 - Karlíně. Zároveň je ve výstavbě i rezidenční projekt Tulipa Třebešín v Praze 3. V přípravě je projekt AFI CITY v Praze 9, který zahrnuje rezidenční, administrativní a obchodní plochy. 
tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:
Objekty budou stát na místě kancelářské budovy Evropská Business Center. Více informací a zákres v katastrální mapě naleznete ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

 
 
 
 
50.0957542
14.3491913
AFI Vokovice

AFI Vokovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz