AFI Vokovice

AFI Vokovice

(27. 9. 2016) Administrativní centrum získalo stavební povolení.

   
 
 
 
 

AFI Vokovice

Developer AFI EUROPE začne s výstavbou na rohu Evropské a Kladenské ulice v Praze 6 v říjnu letošního roku. Primárně administrativní komplex z dílny architektonického studia DAM architekti, který tvoří dvě budovy o šesti a osmi nadzemních podlažích na společné podzemní podnoži s celkovou pronajímatelnou plochou téměř 15 000 m2, nabídne také maloobchodní jednotky, skladové plochy a prostory určené pro gastroprovoz. Parkování je řešeno pomocí podzemních garáží s kapacitou 285 parkovacích míst. Na střechách obou budov, stejně jako v jejich blízkém okolí, dojde k výsadbě zeleně a sadovým úpravám. Generálním dodavatelem stavby je společnost GEMO OLOMOUC, předpokládaný termín dokončení projektu AFI Vokovice je v srpnu 2018.

„AFI Vokovice nabízí vysoce variabilní řešení pro náročné nájemce, kteří hledají moderní kancelářské prostory s využitím nejnovějších technologií, originální architekturou a především v atraktivní lokalitě na dosah centra města i mezinárodního letiště,“ říká Kateřina Holická, leasingová manažerka AFI EUROPE Czech Republic s.r.o. a dodává: „Plynulá křivka fasády umožňuje umístění plnohodnotných pracovních míst po celém svém obvodu. Jednotlivá patra lze pronajmout jako celek, tzn. 1 600 m2 u budovy A a 450 m2 u budovy B, anebo je rozdělit na menší jednotky od 200 m2. Na základě specifických přání a preferencí nájemců vytvoříme pracoviště formou open space, oddělených kanceláří anebo jejich kombinaci.“ 

„Budovy jsou navrženy jako energeticky úsporné a směřují k získání certifikátu LEED Platinum.  Navzájem spolu vizuálně komunikují, přičemž vycházejí ze stejného tvarového řešení i totožných materiálů. Zároveň se i dobře doplňují, protože fasáda vyšší budovy B svými užšími meziokenními pilíři podporuje vertikalitu nároží a kontrastuje s klidnější hmotou zadní budovy A,“ uvádí Jiří Vlasák, hlavní inženýr AFI EUROPE. „Fasáda obou budov bude provedena v kombinaci skla a moderních sklocementových a hliníkových prvků. Její výrazná plasticita se zakřiveným průběhem zajistí celému komplexu nezaměnitelný vzhled. Stínění bude řešeno exteriérovými žaluziemi a do všech prostor bude pro maximální komfort zajištěn přívod čerstvého vzduchu pomocí otevíratelných oken. Veřejně přístupné venkovní plochy budou z části pochozí a z části řešené formou parkových úprav s vodními prvky. Kromě toho je v AFI Vokovice myšleno i na cyklisty. Nájemci budou mít k dispozici kolárnu se zázemím a sprchami,“ dodává Vlasák.

Místní zaměstnanci budou moci využívat stravování ve společné jídelně, zajít si do některé z blízkých restaurací anebo uspořádat piknik v nedalekém Šáreckém údolí. Tato lokalita na hranici Vokovic a Veleslavína je zárukou kompletní občanské vybavenosti a skvělé dopravní dostupnosti jak automobilem, tak městskou hromadnou dopravou. Projekt AFI Vokovice se nachází na křižovatce zastávky tramvaje, stanice metra trasy A Veleslavín, autobusového terminálu a vlakového nádraží. K Pražskému okruhu je to pouhých pět minut jízdy automobilem a na mezinárodní Letiště Václava Havla Praha to trvá slabých 10 minut.
www.afi-europe.eu

---
V posledních několika letech společnost zrealizovala řadu projektů, mezi nimiž jsou nákupní centrum Palác Flóra, rezidenční a komerční komplex Korunní Dvůr, nákupní centrum AFI Palace Pardubice, rezidenční projekty Tulipa Rokytka a Tulipa Modřanská rokle a logistický park D8 European Park. Na poli kancelářských projektů AFI EUROPE Czech Republic dokončila realizaci projektu Classic 7 Business Park a v současné době probíhá výstavba kancelářského projektu Butterfly v Praze 8 - Karlíně. Zároveň je ve výstavbě i rezidenční projekt Tulipa Třebešín v Praze 3. V přípravě je projekt AFI CITY v Praze 9, který zahrnuje rezidenční, administrativní a obchodní plochy. 
tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:
Objekty budou stát na místě kancelářské budovy Evropská Business Center. Více informací a zákres v katastrální mapě naleznete ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

 
 
 
 
50.0957542
14.3491913
AFI Vokovice

AFI Vokovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

24. 3. 2020 17:03:00

Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje

K polemice a selhávání dialogu nad pražskou metropolí čili o obtížné cestě od polemiky k dialogu Dialog se nekoná, v tom se shodneme. Tristní shoda. O to víc, že přitom v řadě věcí s článkem K. Bečkové a R. Šváchy (Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje. STAVBA, 27. roč., 2020, č, s, ) souhlasíme. I v tom, co nám navzdory liteře a smyslu našeho příspěvku vytýkají. Míjíme se a o to šlo a jde. Předporozumění, uzavírání se do jednoho společenství stejně smýšlejících a dogma vylučují dialog. Zásadní otázky, které jsme položili, tak zůstávají na pořadu dne: Může se v metropoli – Praze – stavět a rozvíjet – v souladu se světovými trendy, aniž by ztrácela na své identitě? A když se rozvíjela po staletí, proč to má být právě v naší době fatálně nemožné? Může se vést, jsme schopni a ochotni vést, produktivní dialog nejen mezi dvěma stranami – mezi architekty a památkáři, ale mezi společností, památkáři, historiky, architekty a urbanisty? Dialog o balancování mezi tím, co je historicky dané, vzácné a tím, co může být novým vkladem, přínosem pro Prahu? Tyto otázky zůstávají na pořadu dne. Co dialogu brání? Odpověď K. Bečkové a R. Šváchy: „Nenastává tak moment hypolepse, ukázněného navázání na argumenty protivníka, jaký za podmínku skutečného dialogu pokládá historik Jan Assmann. Domníváme se, že bez takové hypolepse se debata o Praze nikam nepohne a všichni zůstanou zakopaní ve svých dosavadních pozicích.“ Neospravedlňuje se tímto zvláštním odkazem na teze historika ranných kultur a civilizací egyptologa Assmana sama nemožnost dialogu? Navrhujeme radikální zjednodušení přes otázku - co je jádrem toho, co ničí podstatu dialogu v daném případě o architektuře a perspektivách Prahy Přidržíme se definice Jeana Lacroix. Dialog vyžaduje vzájemnost porozumění, tj. musím pochopit názorového protivníka, pochopit ho lépe než si rozumí on sám. To vyžaduje vystavit se síle jeho názorů, procítit je silněji než on sám. S rizikem, že se mé vlastní názory odkryji jako slabší. Bez metodologické sympatie není dialogu. To nám v diskuzích, polemikách – a především v možném dialogu nad tématem perspektiv Prahy chybí. Opravdu vychází selhání a nemožnost skutečného dialogu o pražské metropoli z toho, že „autoři textů, totiž architekti nejsou zvyklí přesně reagovat na názory druhých, jak to musejí praktikovat vědci“? (R. Švácha v „EAM. Euroamerické myšlení 1936-2011“, R. Švácha, M. Sršňová, J Tichá (eds.), str. 33, srv. i násl.)? Pochybujeme. Ona zdůrazňovaná hypolepse, zdisciplinované navazování na myšlenky a teze druhých, je důležitá, patří ke kultuře dialogu i v soudobé společnosti; dialog není mince, kterou si dám jako výhru do kapsy, je to cesta k společnému nalézání argumentů a „pravdy.“ Z toho nemůže být nikdo ostrakizován pro nedostatečnou hypolepsi, ani architekt, ani historik či teoretik, ani památkář, ani expert, ani veřejnost – dokonce i ta na sociálních sítích. Stav dialogu je jedním z měřítek vyspělosti demokratické společnosti. Jakub Heidler, Oldřich Ševčík

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz