Akrylátová omítka se šablonou cihlového zdiva Ceresit CT 60 VISAGE

Akrylátová omítka se šablonou cihlového zdiva Ceresit CT 60 VISAGE

(24. 7. 2014) Tenkovrstvá designová akrylátová omítka pro tvorbu struktury „cihlového zdiva“ nebo „přírodního kamene“ Ceresit CT 60 VISAGE zdobí a chrání fasádu bytového domu, který byl dokončen letos v rámci projektu obytného objektu Čakovický park v městské části Praha-Čakovice.

 
 
 
 

Akrylátová omítka se šablonou cihlového zdiva Ceresit CT 60 VISAGE

Tenkovrstvá designová akrylátová omítka pro tvorbu struktury „cihlového zdiva“ nebo „přírodního kamene“ Ceresit CT 60 VISAGE zdobí a chrání fasádu bytového domu, který byl dokončen letos v rámci projektu obytného objektu Čakovický park v městské části Praha-Čakovice.

Severně od centra Prahy leží bývalé městečko, nyní městská část Čakovice. Díky zámku a přilehlému anglickému parku je z Čakovic mimořádně příjemné místo k životu. Projekt bytových domů Čakovický park je s rozlehlým zámeckým anglickým parkem, který láká k procházkám, běhu i k rybolovu, úzce propojen. Společnost M & K Development, a.s. v něm nabízí byty o dispozicích 1+kk až 5+kk včetně mezonetů o výměře až 120 m2. Generálním dodavatelem stavebních prací je v rámci tohoto projektu společnost IMOS Brno, a. s.

Ing. Ivan Ševěček, ředitel realizace a přípravy z M & K Development, a.s., představuje plány developera: „Projekt je rozdělen na dvě etapy výstavby a na několik podfází. V květnu 2011 odstartovala první fáze výstavby a plynule navázala na předchozí projekty „U Zámeckého parku“ a bytové domy „Čtyřlístek“ a „Kopretina“. Byty druhé fáze výstavby byly dokončeny koncem února tohoto roku a v současné době již probíhá výstavba fáze třetí. Ta bude dokončena v létě 2015. Další etapu výstavby plánujeme zahájit v druhé polovině tohoto roku.
O byty je velký zájem. Důvodem je výborná lokalita a široká nabídka dispozic nových bytů. Myslíme i na vnější podobu nových obytných domů a jsem přesvědčen, že designové omítky Ceresit VISAGE se vzhledem cihlového zdiva k tomu zdárně přispívají. Do blízkosti anglického parku se motiv cihlového zdiva, které bylo v minulých dvou stoletích tak oblíbené a populární jak u nás, tak i v Anglii, výborně hodí.“

Celý obytný soubor je předurčen pro aktivní rodiny s dětmi a  tomu developer přizpůsobil i své plány. Vedle parku plánuje výstavbu hřiště pro děti i dospělé, nyní už obyvatelům slouží venkovní fitness s cvičebními prvky, které se setkalo s velkým zájmem obyvatel Čakovic. Zároveň již v areálu Čakovického parku vybudoval jednu mateřskou školku a brzy bude zahájena výstavba druhé, která bude následně předána Městské části Praha 9. Kromě kvalitního bydlení a atraktivního prostředí tak společnost M&K Development, a.s. hledá řešení i dalšího palčivého problému dnešních rodin – nedostatek kapacit v mateřských školkách.

Na fasádě jednoho z bytových domů, podobně jako na dalších domech, které M&K Development, a.s. v Čakovicích plánuje, se uplatnila akrylátová omítka Ceresit CT 60 VISAGE s designem cihlového zdiva. Martin Baloun, objektový specialista pro stavební chemii Ceresit, k ní dodává: „Naše omítka Ceresit CT 60 VISAGE 0,5 mm je určena ke zhotovování tenkovrstvých dekorativních omítek na plochách fasád tam, kde chce investor dosáhnout pohledové struktury cihlového nebo kamenného zdiva. Aplikuje se, a bylo tomu tak i v Čakovicích, na vrstvu vyztuženou armovací sítí v kontaktních zateplovacích systémech za použití desek z polystyrénu. Přímo na stavbě bytového domu v Čakovickém parku jsme pro investora a generálního dodavatele vyhototovali vzorky s cílem prezentovat konečný vzhled zvolené fasády. A i díky tomu jsme zakázku na fasádu bytového domu získali."

Omítka Ceresit CT 60 VISAGE se šablonou London Brick a odstínem Italian Bordo bytový dům v Čakovickém parku nejen zkrášlila, ale zajistí jeho fasádě rovněž dlouhodobou životnost. Mezi její typické vlastnosti patří vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům, nízká nasákavost a vysoká pružnost. Díky receptuře BioProtect je navíc odolná proti řasám a plísním. Samozřejmostí je také barevná stabilita. Požadované struktury kamene nebo cihel lze dosáhnout použitím jednoho z 12 originálních barev této omítky spolu s jednou z pěti speciálních šablon, z toho tři jsou určeny pro tvorbu kamenného vzoru, dvě pak pro vzor cihlový.

Základní informace:
Objekt: Bytový dům, realizovaný v rámci 2. fáze 1. etapy projektu Čakovický park
Developer: M & K Development, a.s., Kolbenova 88, Praha
Generální dodavatel: IMOS Brno, a.s.
Omítka: Ceresit CT 60 VISAGE 0,5 mm se strukturou cihlového zdiva, vzor London Brick, odstín Italian Bordo


tisková zpráva
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz