Aktuálně.cz: Litvínov zaplatil za chyby v projektu čtyři miliony

Aktuálně.cz: Litvínov zaplatil za chyby v projektu čtyři miliony

(15. 4. 2013) (ČTK) - Litvínov zaplatil pokutu čtyři miliony korun za chyby v projektu rekonstrukce kulturního střediska Citadela, dotovaném evropskými fondy. Uvedl to server Aktuálně.cz.

 
 
 
 

Aktuálně.cz: Litvínov zaplatil za chyby v projektu čtyři miliony

(ČTK) - Litvínov zaplatil pokutu čtyři miliony korun za chyby v projektu rekonstrukce kulturního střediska Citadela, dotovaném evropskými fondy. Uvedl to server Aktuálně.cz.


Sankci určila Regionální rada regionu soudržnosti Severozápad, která řídí dotační program. Původně rada dokonce žádala, aby město vrátilo celou evropskou dotaci ve výši 60 milionů. Vedení města pochybení popírá.Audit Úřadu regionální rady podle serveru odhalil chyby při výběrových řízeních, třeba zadání dodatečných prácí bez veřejné soutěže či to, že někteří z uchazečů nesplnili požadavky. Bývalý starosta Daniel Volák (ODS) i současná hlava města a poslanec Milan Šťovíček (nezařazený) odmítají, že by radnice pochybila. "Nejsme si vědomi žádných pochybení, vše probíhalo pod kontrolou ROP (Regionální operační program)," řekl serveru Šťovíček. "Stavba splnila účel, neztratila se tam ani koruna. Považuji to za kampaň evropských úředníků. Ať si trhnou nohou," sdělil Aktuálně.cz Volák.

Podle serveru připravila zadávací řízení firma ROPRO. Město požádalo firmu o náhradu škody způsobené pokutou, ale ROPRO na výzvu nereagovalo. Radnice se tedy rozhodla firmu zažalovat. "Nejsem schopen říci, zda tam bylo z naší strany nějaké zásadní pochybení," uvedl majitel ROPRO Václav Kotora. "S městem jednáme, ještě není nic ukončeno," řekl Aktuálně.cz.

Doplněno Stavbaweb:
www.citadela-litvinov.cz
Virtuální prohlídka

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.