Alatas Architecture & Consulting: kanceláře v Dardanelách

Alatas Architecture & Consulting: kanceláře v Dardanelách

(13. 11. 2013) Vítěz kategorie Creative Re-use na přehlídkovém festivalu INSIDE – World Festival of Interiors 2013 v Singapuru

 
 
 
 

Alatas Architecture & Consulting: kanceláře v Dardanelách

Vítěz kategorie Creative Re-use na přehlídkovém festivalu INSIDE – World Festival of Interiors 2013 v Singapuru

Původní dům byl postaven v 19. století jako dřevěná nábřežní vila v Tarabya, předměstí Istanbulu. Budova měla řadu konstrukčních problémů, a v důsledku nesprávného restaurování v roce 1980 ztratila svou historickou hodnotu. Alatas Architektura & Consulting zahájil konverzi stavby tím, že pokaženou budovu odstrojil až na původní konstrukci a vrátil jí starou podobu.


Zařízena je pro život v 21. století. Moderní technologie, ocelová konstrukční výztuž proti zemětřesení a odstranění betonového schodiště, které bylo nahrazeno průhledným schodištěm a výtahem, což také umožnilo jak horizontální, tak vertikální komunikaci mezi jednotlivými podlažími.
INSIDE 2014 se bude konat 1. – 3. října 2014 v Singapuru
Soutěžní projekty budou přijímány od února do června 2014
www.insidefestival.com   @Insidefestival  #Inside2013
  

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz