Altán Úsilné

Altán Úsilné

Úsilné

(22. 9. 2021) re:architekti

   
 
 
 
 

Altán Úsilné

Altán vznikl na základě Architektonické koncepce obce, kterou jsme zpracovali v roce 2013. Plácek Pod kaštany jsme v ní popsali jako místo, kde mají vzniknout dvě obecní stavby – Altán a Spolkový dům, které podpoří společenský charakter místa, kde se pořádá Svatováclavská pouť.


Jednoduchá dřevěná stavba se otevírá velkou verandou směrem do centra obce, zároveň uzavírá plácek Pod kaštany směrem k polím a dotváří tak centrální prostory obce. Sestává ze společenské místnosti, toalet a verandy. Společenská místnost je využívána sousedy pro různé příležitosti – od zasedání zastupitelstva po společné pečení a vaření na slavnosti. Může sloužit také jako výčep a výdej pití a jídla. Toalety přístupné z verandy jsou stabilním zázemím pro společenské akce, které se Pod kaštany pořádají. Veranda se při slavnostech využívá k sezení u velkých stolů, širší východní část je možné proměnit v jeviště orientované k plácku i jako krytá venkovní aula. Do budoucna je v plánu umístit na verandě i chlebovou pec.

Jedná se o masivní dřevěný skelet z lepených profilů s CNC spoji. Vnější i velká část vnitřního opláštění je provedena z natíraných palubek, podlaha verandy z modřínových fošen, vnitřní podlahy jsou lité.

Autorská zpráva
Fotografie: Ondřej Bouška

Tým: re:architekti / Michal Kuzemenský, David Pavlišta, Ondřej Synek, Jan Vlach, Jiří Žid
HIP (hlavní inženýr projektu):
Ing. arch. Ondřej Ženožička
Stavba: Palis Plzeň s.r.o.
Klient: Obec Úsilné
Typ: veřejné stavby
Studie: 2015
Realizace: 2021
Řešené území: 3240 m2
Obestavěný prostor: 970 m3
HPP: 325 m2
Investiční náklady: 5,5 mil. Kč

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2021

 
 
 
 
49.0133904
14.5072639
Altán Úsilné

Altán Úsilné
Úsilné

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz