Annabau: Most pro pěší a cyklisty v Bavorsku

Annabau: Most pro pěší a cyklisty v Bavorsku

(1. 10. 2013) Návrh pro most s napínacími pásy vznikl  ve spolupráci s ANNABAU (architekti) a Schüßler-plánu (stavební inženýři) v rámci soutěže pro Landesgartenschau Tirschenreuth 2013 (to je zahradní festival v Horní Falci) a byl vybrán pro realizaci. 

 
 
 
 

Annabau: Most pro pěší a cyklisty v Bavorsku

Návrh pro most s napínacími pásy vznikl  ve spolupráci s ANNABAU (architekti) a Schüßler-plánu (stavební inženýři) v rámci soutěže pro Landesgartenschau Tirschenreuth 2013 (to je zahradní festival v Horní Falci) a byl vybrán pro realizaci. 

Místo: Tirschenreuth, Bavorsko, Německo
Architekt: ANNABAU
Statika: Schüßler-Plan-Ingenieurgesellschaft, Berlin
Dynamika: Dr.-Ing. Imre Kovacs, Weinstadt
Posouzení stavby: Prof. Dr.-Ing. Ulrike Kuhlmann, Stuttgart
Měření kmitání: Ingenieurbüro Dr. Heiland, Bochum
Realizace: 2013
Foto: Hanns JoostenSochařsky tvarovaný most pro pěší a cyklisty má celkovou délku 85 metrů a vede přes městský rybník.Nový most spojuje střed starého města Tirschenreuth s areálem pivovaru „Schels“ s bývalým klášterním ostrovem „Fischhofinsel“ a také s novou čtvrtí „Lohnsitz“ a přilehlými prostory pro volný čas a sport. 


Dřevěné těleso mostu je úzce spjato s historickým významem dřeva ve městě Tirschenreuth. Kromě toho volba materiálu přímo odkazuje na lidovou architekturu, kde lze často nalézt neošetřené dřevo. 


Nosná konstrukce z předpjatých ocelových pásů vyžaduje jen minimální spodní konstrukce, a v popředí pozornosti tak je skulpturální mostní těleso.


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz