Apartmány Svatý Vavřinec

Apartmány Svatý Vavřinec

Pec pod Sněžkou 291, 542 21 Pec pod sněžkou

(10. 6. 2016) Přestavba OD v Peci pod Sněžkou

   
 
 
 
 

Apartmány Svatý Vavřinec

Centrum Pece pod Sněžkou po mnoha desítkách let mění svoji podobu
Desítky let starý betonový kvádr velkoprodejny v centru Pece pod Sněžkou se stal minulostí. Pec se konečně dočkala a její centrum změní svoji tvář. Na místě původní socialistické prodejny vzniká nový, moderní multifunkční objekt „Apartmány Svatý Vavřinec“. Ten bude zahrnovat 88 horských designových apartmánů určených k prodeji a následnému pronájmu, podzemní garáže a komerční parter se supermarketem, restaurací a širokou škálou služeb. Objekt zkultivuje a zmodernizuje centrum Pece pod Sněžkou.

Výjimečnost projektu spočívá v lokalitě objektu a dále v konceptu, vybavenosti, architektuře a designu projektu.
Lidé chtějí být v centru dění, mít vše včetně lyžařského areálu nadosah a přitom mít blízko do přírody. Umístění projektu v samém centru horského městečka, které je srdcem Krkonoš, toto beze zbytku splňuje.

Nejzajímavější na projektu je jeho koncept, který v českých podmínkách realizuje Svatý Vavřinec jako jeden z prvních. „Celá řada českých investorů v Alpách zaznamenala zajímavý způsob investice, který je v zahraničí zcela běžný, ale u nás stojí teprve na samém počátku. Investor zakoupí (nejčastěji na hypotéku) apartmán v horském projektu. Následně dle své úvahy využívá apartmán pro sebe a po zbytek času svěřuje apartmán zpět developerovi do pronájmu. Taková investice tak kombinuje radost z užívání apartmánu na straně jedné s jistým a pravidelným výnosem na straně druhé. Pronájem splatí hypotéku a poté už apartmán pouze vydělává. Podobný produkt zde, ve srovnatelném rozsahu doposud nikdo nenabízel. Přitom jde o tzv. hmatatelnou, jistou investici v podobě nemovitosti, a to mají čeští investoři rádi“, říká Ing. Martin Kubík, majitel developerské společnosti.

Vybavenost objektu je pro úspěšnost pronajímání klíčová. Vedle apartmánů objekt nabízí parkování v podzemních garážích, supermarket, lékárnu, recepci, lobby s krbem, vinárnu, vinotéku, restauraci, originální krkonošské wellness, privátní wellness, lyžárnu, skiboxy, dětskou hernu, teenagerskou hernu a hernu pro dospělé a další obchodní prostory pro servis lyží či obchod se sportovním oblečením. To vše je k dispozici majitelům apartmánů a návštěvníkům tzv. suchou nohou. „Při koncipování architektonického návrhu jsme se snažili maximálně oprostit od toho, jak se doposud na českých horách stavělo a navrhnout objekt s takovou vybaveností, jaká do této doby nemá na našich horách obdoby“, říká Ing. Arch. Jiří Opočenský z architektonické kanceláře ov-a (Opočenský Valouch architekti).

Uvedená architektonická kancelář se stala vítězem soutěže deseti vybraných předních architektonických atelierů, kterou uspořádal investor pro realizaci projektu Svatý Vavřinec. Porota v čele s architektem Josefem Pleskotem vyzdvihla promyšlené a originální řešení celého projektu. Důraz na architekturu, design a kvalitní grafiku lze vysledovat i z řešení interiéru objektu, na kterém se mimo atelieru ov-a podílí atelier edit!.

Přestavba OD v Peci pod Sněžkou
Pec pod Sněžkou
Investor:Kubík Sněžka s. r. o., Praha
Autor: ov architekti 
Spolupráce: Vojtěch Kratochvíl, Pavlína Sýkorová, Jan Holub
Generální dodavatel: Metrostav a. s. 
Projekt: 2013
Stavba byla zahájena v dubnu 2016, dokončení je plánováno na jaro 2018.
http://www.svatyvavrinec.cz/ 

Vyzvaná architektonická soutěž  "Rekonstrukce a dostavba obchodního střediska Sněžka v Peci pod Sněžkou" proběhla v roce 2012. Zúčastnilo se jí 9 ateliérů. Soutěž byla uspořádána jako dvoukolová – v prvním kole šlo především o teoretickou a ideovou rozvahu nad daným úkolem, v druhém kole pak již o konkrétní řešení. Za nejlepší řešení porota označila a investorovi k realizaci doporučila práci ateliéru Opočenský Valouch architekti.
Projekt najdete na stránkách autorů ZDE.
tisková zpráva, Stavbaweb


Související články:
Rekonstrukce a dostavba obchodního střediska Sněžka v Peci pod Sněžkou 11.10.2012

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

 
 
 
 
50.6955529
15.7371647
Apartmány Svatý Vavřinec

Apartmány Svatý Vavřinec
Pec pod Sněžkou 291
542 21 Pec pod sněžkou

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz