Apartmány Svatý Vavřinec a Pecr Deep

Apartmány Svatý Vavřinec a Pecr Deep

(12. 11. 2018) Před zimní sezonou otevřou v Peci dva nové apartmánové hotely

   
 
 
 
 

Apartmány Svatý Vavřinec a Pecr Deep

(ČTK) - V Peci pod Sněžkou jsou před otevřením dva nové apartmánové hotely - Apartmány Svatý Vavřinec a Pecr Deep. ČTK to zjistila od majitelů a investorů. Jde o nejvýraznější zásah do podoby centra horského střediska za více než 20 let.

Komplex Apartmány Svatý Vavřinec za čtvrt miliardy korun, který vznikl na místě bývalého nákupního střediska Sněžka, je zčásti překrytý zeminou. Z objektu vyrůstají čtyři několikapatrové, dřevem obložené obytné věže s asi 90 apartmány. Součástí komplexu jsou i dvě patra podzemních garáží s více než 80 místy a komerční podlaží s obchody a službami. "Otevření plánujeme na 8. prosince, nyní probíhá zkušební provoz. Navenek to bude fungovat jako hotel, běžný návštěvník by neměl poznat, že apartmány mají své majitele. Založili jsme společnost, která provozuje hotel a další služby. Majitelé apartmánů si mohou vybrat míru využívání a po zbytek dávají apartmány k dispozici," řekl ČTK investor Apartmánů Svatý Vavřinec Martin Kubík.

U parkoviště u kapličky je před otevřením další apartmánový hotel Pecr Deep s 36 apartmány, recepcí a nebytovými prostory, celkem za asi 180 milionů korun. Výstavba začala loni na jaře. Bude fungovat ve stejném režimu jako Svatý Vavřinec. "Otevřeme do 15. prosince. Jediné, co bude otevřeno později, je restaurace," řekl ČTK jednatel společnosti Pecr - Apartments hotel Milan Kušta.

Projekt se stal v Peci tématem předvolební kampaně. Sdružení SNK Žijeme Sněžkou, které skončilo v komunálních volbách druhé za vítězným uskupením SNK Sněžka dosavadního starosty Alana Tomáška, na webových stránkách uvedlo, že byl Pecr Deep postaven v rozporu s územním plánem. Developer údajně nedodržel stavební dokumentaci a vystavěl objekt o dvě podlaží vyšší, než dovoluje v místě územní plán Pece pod Sněžkou. Podle informací z webu připravuje sdružení žalobu ve veřejném zájmu. "První nadzemní podlaží vydával investor v projektové dokumentaci za podzemní a nejvyšší podlaží vydává za galerii předposledního podlaží," uvádí sdružení.

Investor obvinění důrazně odmítl. "Je to naprostá dezinformace. Vše proběhlo v souladu s územním plánem, což dokládá také znalecký posudek od nezávislého znalce z oboru stavebnictví. Posudek prokazuje neznalost těch lidí," řekl ČTK Kušta. Podle něj také krajský úřad žádné protiprávní jednání či nesrovnalosti nezjistil.

V posledních letech prochází centrum Pece kvůli investicím do stavebních projektů výraznými změnami. U autobusového nádraží skončila výstavba penzionu Post a nedaleko od Pecr Deep se staví Hotel Hradec. Podle majitele společnosti Nordic-Investors a hlavního akcionáře projektu Hotelu Hradec Tomáše Otruby půjde v Peci o první čtyři plus hvězdičkový "klasický" hotel bez roztříštěné majetkové struktury. Měl by být otevřen do dvou let. Stavební práce začaly v roce 2017 po odstranění původního stejnojmenného hotelu.

Doplněno Stavbaweb:

Apartmány Svatý Vavřinec
Investor: Kubík Sněžka s. r. o., Praha
Autor: ov–architekti 
Spolupráce: Vojtěch Kratochvíl, Pavlína Sýkorová, Jan Holub
Generální dodavatel: Metrostav a. s. 
Projekt: 2013
Stavba byla zahájena v dubnu 2016, dokončení je plánováno na jaro 2018.
http://www.svatyvavrinec.cz/ 
Projekt na stránkách autorů najdete ZDE.

Pecr Deep 
Architekt: KOZUB Architek
Investor: K2 invest
https://www.pecr.cz/pecr-deep
Projekt na stránce KOZUB Architekt, K2 Invest

Související články:
Apartmány Svatý Vavřinec  10.6.2016
Rekonstrukce a dostavba obchodního střediska Sněžka v Peci pod Sněžkou  11.10.2012


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz