Archiplein: Čajovna na hoře Ťiou-chua-šan

Archiplein: Čajovna na hoře Ťiou-chua-šan

 
 
 
 

Archiplein: Čajovna na hoře Ťiou-chua-šan

Čajovna leží v provincii An-chuej u jedné z pěti posvátných taoistických hor v Číně.

Architekt: Archiplein
Místo: provincie An-chuej, Ćína
plocha: 1000 m2
Realizace: 2011
Foto: Frédéric HenriquesPro vytvoření nového vztahu mezi touto stavbou a okolní přírodou architekti nalezli inspiraci v čínské malbě. V obrazech tohoto druhu nejsou stavba a příroda dvě oddělené věci, systém drží pohromadě, je prezentován jako integrovaný celek, kde architektura není hlavním ohniskem kompozice. Architektura svým způsobem reprodukuje přírodní tvary a následuje obecný pohyb krajiny.Pro tuto specifickou situaci architekti vyvinuli filozofii mizení. Tato strategie uvažuje stavbu jako kontinuitu stávající topografie, a snižuje tak její dopad na území. Objekt je zprohýbaný, protože sleduje přirozený pohyb; je definován jako soubor různých stěn, což pocitově minimalizuje jeho velikost. 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.