Architekt Vávra vytvořil studii přestavby kutnohorského pivovaru

Architekt Vávra vytvořil studii přestavby kutnohorského pivovaru

(21. 2. 2012) Kutná Hora 20. února (ČTK) - Kutnohorský pivovar, který opustila společnost Heineken, by se měl proměnit ve společenské a kulturní centrum. Jeho prostory budou moci využívat například matky s dětmi nebo podnikatelé, vznikne v něm také několik bytů. Vyplývá to ze studie přestavby, kterou vytvořil architekt David Vávra. ČTK to sdělila Jana Mišutková z kutnohorské radnice.

 
 
 
 

Architekt Vávra vytvořil studii přestavby kutnohorského pivovaru

Kutná Hora 20. února (ČTK) - Kutnohorský pivovar, který opustila společnost Heineken, by se měl proměnit ve společenské a kulturní centrum. Jeho prostory budou moci využívat například matky s dětmi nebo podnikatelé, vznikne v něm také několik bytů. Vyplývá to ze studie přestavby, kterou vytvořil architekt David Vávra. ČTK to sdělila Jana Mišutková z kutnohorské radnice.


V přední části areálu má vzniknout minipivovar s venkovní restaurací a centrum pro matky s dětmi. Velké nádvoří by mělo být zachováno jako prostor pro kulturní akce a parkoviště. V hlavní barokní budově pivovaru navrhuje Vávra vybudovat hostel a v navazujícím objektu varny zachovat původní uspořádání a zřídit zařízení typu wellness centra s kavárnou. V prostoru historické sladovny a sklepeních pak centrum dětské zábavy.

V přiléhajícím objektu má vzniknout několik bytů určených zejména pro zaměstnance zařízení, která by měla v pivovaru působit. Bývalá jídelna a sklady by měly být využity jako dílny a provozovny pro podnikatele, případně mohou být rozšířeny například na tržnici s regionálními produkty.

Starosta Ivo Šanc (Šance pro Kutnou Horu) už dříve uvedl, že část prací by mělo financovat město a část podnikatelé. Představy o nákladech i to, kdy se začne stavět, ale zatím město nezveřejnilo.Herec a popularizátor architektury Vávra pracoval na studii od roku 2011. Během této doby několikrát navštívil Kutnou Horu a se zástupci města se dohodl na tom, že přestavba pivovaru by neměla být příliš nákladná a komplikovaná a neměla by narušovat historický ráz areálu.

Heineken předloni v Kutné Hoře ukončil výrobu, protože se mu pivo Dačický vařit v pivovaru nevyplatilo, a přesunul ji do Velkého Března. Radnice od té doby pro areál hledá využití. Loni v létě se za zdmi pivovaru konal festival alternativní hudby Creepy Teepee.

Vávra, kterého zná většina lidí z prostředí divadla Sklep, filmů a televizních scének, má jako architekt široký záběr - od interiérů restaurací a barů přes novostavby rodinných domů až po přestavby rozsáhlejších objektů. V poslední době projektoval například dosud neuskutečněnou rekonstrukci kladenského divadla nebo knihovnu města Hradce Králové, která vzniká přestavbou továrny Vertex.

Související články:
Architekt David Vávra navrhne přestavbu kutnohorského pivovaru 7.11.2011

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz