Architektura na ČVUT uspěla v mezinárodním srovnání

Architektura na ČVUT uspěla v mezinárodním srovnání

(30. 3. 2023) Výuka architektury na ČVUT se umístila v univerzitním žebříčku QS Rankings

 
 
 
 

Architektura na ČVUT uspěla v mezinárodním srovnání

Výuka architektury na ČVUT se umístila v univerzitním žebříčku QS Rankings. V kategorii Architektura a vystavěné prostředí sdílí pražská technika místo s brněnským VUT.

QS World University Rankings je celosvětově nejoblíbenějším zdrojem pro výběr studia. Spolu s Šanghajským žebříčkem a Times Higher Education je považován za nejprestižnější mezinárodní hodnocení.  V první desítce se drží univerzity, se kterými Fakulta architektury ČVUT dlouhodobě spolupracuje – TU Delft, ETH Zurich nebo Politecnico di Milano.


Architektura na ČVUT, zahrnující výuku na Fakultě architektury a Fakultě stavební, se v QS Rankingu objevila naposledy v roce 2017. Návrat mezi 240 nejlepších architektonických škol je tak prvním úspěchem nového vedení fakulty, které chce školu dále rozvíjet směrem k mezinárodní spolupráci, internacionalizaci i spojováním výuky s praxí.

„Jsme spolu s VUT v dobré společnosti nejlepších škol architektury na světě a budeme pracovat na tom, abychom se dostali mezi prvních 50. Musíme posílit naši reputaci v české i zahraniční akademické a profesní komunitě a věnovat se oblasti publikační a citační. Bude to výzva, ale věřím, že jsme na dobré cestě,“ říká děkan FA ČVUT Dalibor Hlaváček.

Žebříček zpracovává od roku 2004 poradenská společnost QS. Hodnotí se na základě kritérií jako akademická pověst, pověst u zaměstnavatelů, počet citací, zahraničních pracovníků, pracovnic a studujících. 

Tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

30. 3. 2023 14:39:10. Re: Architektura na ČVUT uspěla v mezinárodním srovnání. Stanislav Žalud

  Tak které místo skutečně zaujala ČVBUT ????

30. 3. 2023 14:40:24. Re: Architektura na ČVUT uspěla v mezinárodním srovnání. Stanislav Žalud

  Tak které místo skutečně zaujala ČVBUT ????

2. 4. 2023 16:13:57. Re: Architektura na ČVUT uspěla v mezinárodním srovnání. Jitka

  Není spíš ostuda, že škola, o které nám vždy tvrdili, jak je skvělá, byla v minulých letech horší než 240 jiných škol?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a