Architektura v betonu – výjimečné stavby, výjimeční architekti

Architektura v betonu – výjimečné stavby, výjimeční architekti

(9. 7. 2018) Sérii videí, ve kterém uznávaní čeští architekti představují své jedinečné stavby

 
 
 
 

Architektura v betonu – výjimečné stavby, výjimeční architekti

Společnost Českomoravský beton je spolutvůrcem seriálu Architektura v betonu. Jedná se o sérii videí, kde uznávaní čeští architekti představují své jedinečné stavby. Jednotlivé díly jsou autentickou výpovědí autorů o zrodu, realizaci i životě zajímavých staveb, kde beton má své nezastupitelné místo.

Zatím je možné poznat architekty Kouckého, Fialu, Pleskota, Chmelaře nebo architektku Šrámkovou.
V průběhu léta se můžeme těšit na další díly, které přinesou další zajímavé osobnosti a betonové stavby. Prof. Ing. akad. arch. Alena Šrámková hovoří o jedné z posledních výrazných realizací ateliéru Šrámková architekti – Nové budově ČVUT v Praze pro Fakultu architektury. 
Prof. Ing. arch. Roman Koucký hovoří o unikátní realizací ateliérů Roman Koucký architektonická kancelář s.r.o. a Mott MacDonald Praha s.r.o. – Trojském mostu v Praze. 
Autorizovaný architekt David Chmelař hovoří o realizaci bytového komplexu v centru Praha-Vršovice z pera ateliéru Chmelař architekti – 4 BLOK.


 

Ing. arch. Stanislav Fiala hovoří o unikátní stavbě nacházející se na Národní třídě v Praze.


 

Architekt Josef Pleskot hovoří o unikátní městské vile nacházející se v Podolí v ulici Procházkova.
Videa je možné zhlédnout www.transportbeton.cz ZDE.

tisková zpráva


  Výrobci/dodavatelé

Beroun 660

266 01 Beroun

Telefon +420 311 644 005

Jan.Vesely@cmbeton.cz

http://www.transportbeton.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz