Areál dopravní výchovy v Brně

Areál dopravní výchovy v Brně

(2. 9. 2014) (ČTK) - Město Brno začalo stavět areál dopravní výchovy, který má být největší v zemi. Vzniká v severozápadní části odpočinkové zóny Riviéra, kde je dnes zchátralý zámeček, kurty na plážový volejbal a loni v létě tam promítalo letní kino. Náklady na stavbu jsou téměř 94 miliónů korun.

 
 
 
 

Areál dopravní výchovy v Brně

(ČTK) - Město Brno začalo stavět areál dopravní výchovy, který má být největší v zemi. Vzniká v severozápadní části odpočinkové zóny Riviéra, kde je dnes zchátralý zámeček, kurty na plážový volejbal a loni v létě tam promítalo letní kino. Náklady na stavbu jsou téměř 94 miliónů korun.

Vizualizace: K4, a. s.

Hřiště i s okolím mají být hotová příští rok v září. Vznikne zde částečně kryté dopravní hřiště, které bude sloužit výuce dopravní výchovy, bude přístupné i veřejnosti. Lidé zde najdou půjčovnu kol či tříkolek. Jako zázemí bude sloužit zámeček, který čeká kompletní rekonstrukce, aktuálně je kvůli havarijnímu stavu zavřený. Dojde také k revitalizaci travnatých ploch, chodníků, komunikací a mobiliáře. V areálu bude možné pořádat i kulturní akce, bude také sloužit jako odpočinková zóna, pro in-line bruslaře zde vznikne dráha.
 
Provoz dopravního hřiště bude mít na starost městská policie. Strážníci získají nové zázemí pro sebe a pro teoretickou výuku právě v zámečku.

Vizualizace: K4, a. s.
 
Doplněno Stavbaweb:
Investor: statutární město Brno (STAREZ-SPORT, a. s.)
Zhotovitel: sdružení firem D.I.S., spol. s r. o. a Unistav a. s.
Termín: 08/2014 až 09/2015
Cena: 93,9 mil. Kč (v ceně dotace EU 85 %)
Projektant: společnost K4, a. s.
Autor územní studie: Ateliér Brno
Vizualizace Atelier Brno
Areál bude tvořit otevřené dopravní hřiště o rozloze 900 m2, volně navazující na krytou halu na ploše 2376 m2. Obě části bude možné na jaře a v létě propojit. Rekreační in-line bruslaři mohou trénovat jízdu na okruhu, dlouhém půl kilometru a širokém tři metry. Součástí celého komplexu bude i přírodní amfiteátr o velikosti 1000 m2 a budova bývalých lázní, tzv. Zámeček.

Součástí projektu jsou tyto tři základní prvky:
- Vybudování z části krytého dopravního hřiště, které je rozšířením infrastruktury pro dopravně vzdělávací aktivity pro školská zařízení i pro veřejnost s centrem vzdělávání, osvěty, prevence a bezpečnosti ve městě Brně. Základem dopravní výchovy bude dopravní hřiště se sítí stezek pro cyklisty a dopravním značením, kde je možno navodit řadu dopravních situací.
-  Kompletní rekonstrukce „zámečku“, který bude následně využíván Městskou policií Brno pro teoretickou část výukových programů dopravní výchovy a zároveň jako administrativní část areálu. Rekonstrukce objektu „zámečku" navrátí vzhled i vnitřní uspořádání do původní podoby.
- Kompletní renovace exteriérů – výstavba in-line dráhy, opravy chodníků a komunikací, sadové úpravy, nový mobiliář, rekonstrukce altánu před budovou zámečku atd.

zdroj: www.ibrno.cz, www.brno.cz, www.k4.cz
Vizualizace: K4, a. s.
, Ateliér Brno
Další vizualizace najdete ZDE.

Plánované dopravní hřiště na Riviéře mělo i alternativy

Vizualizace Atelier Brno Vizualizace Atelier Brno
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz