AS Projekt: dostavba nového stadionu v Plzni-Skvrňanech

AS Projekt: dostavba nového stadionu v Plzni-Skvrňanech

(2. 10. 2012) V první etapě vznikne ovál s osmi drahami a vnitřní prostor pro další disciplíny. Druhá a třetí fáze počítá s výstavbou tribuny se zázemím, tunelu pro trénování v zimě a parkoviště. Zpracovatelem projektové dokumentace I. etapy je AS Projekt, s.r.o., stavbu na základě výsledku výběrového řízení provádí firma SWIETELSKY stavební s.r.o. Celý areál by měl být dokončen v roce 2013 (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

AS Projekt: dostavba nového stadionu v Plzni-Skvrňanech

V první etapě vznikne ovál s osmi drahami a vnitřní prostor pro další disciplíny. Druhá a třetí fáze počítá s výstavbou tribuny se zázemím, tunelu pro trénování v zimě a parkoviště. Zpracovatelem projektové dokumentace I. etapy je AS Projekt, s.r.o., stavbu na základě výsledku výběrového řízení provádí firma SWIETELSKY stavební s.r.o. Celý areál by měl být dokončen v roce 2013 (doplněno Stavbaweb).

V Plzni začala dostavba stadionu pro atlety
(ČTK) - V Plzni včera začala dostavba nového sportovního areálu pro atlety v části Skvrňany. Atleti dříve sportovali na městském stadionu ve Štruncových sadech, kvůli jeho rozsáhlé rekonstrukci se ale musel atletický ovál zrušit. Magistrát proto buduje nové sportoviště. Atletický ovál už stojí, nyní mají stavebníci do konce června příštího roku dokončit i zbývající části stadionu. Radnici přijde dostavba bez DPH na téměř 64 milionů korun, řekl ČTK primátorův technický náměstek Petr Rund (ODS).Stadion tak získá konečnou podobu. Dosud radnice v první etapě nechala postavit za zhruba 20 milionů korun osmidráhový tartanový ovál o délce 400 metrů, který už atleti využívají. Ve vnitřním travnatém prostoru jsou také sektory pro další atletické disciplíny.

Nyní stavební firma, která s cenou 63,8 milionu Kč vyhrála výběrové řízení, postaví tribunu pro 852 návštěvníků, posilovnu, rehabilitaci, kanceláře, sanitární zařízení a další zázemí pro atletický klub. "Vznikne zde také běžecký 123 metrů dlouhý tunel pro trénování v zimě a také rozcvičovna," doplnil Rund. Současně v areálu bude parkoviště pro 75 aut a komunikace. Projekt obsahuje rovněž úpravy vegetace a oplocení.

"Potřebné finance budou hrazeny v letošním i příštím roce z rozpočtu odboru správy infrastruktury,"
doplnil Petr Zelenka z magistrátu.

Stadion je vyprojektován tak, aby byl mohl získat akreditaci mezinárodní atletické federace a pořádat tak národní soutěže.

Do konce června příštího roku má být dokončen aletický stadion ve Skvrňanech
Devět měsíců má firma SWIETELSKY na dostavbu II. etapy atletického areálu ve Skvrňanech. Smlouva, kterou s městem podepsala, ji zavazuje k dokončení akce do 30. června 2013. Společnost SWIETELSKY stavební s.r.o. předložila nejvýhodnější nabídku ve výběrovém řízení. Cena zakázky je necelých 64 milionů korun bez DPH.
„Staveniště bylo firmě předáno  1. října,“ potvrdil termín zahájení stavby technický náměstek Petr Rund. Do konce června tak atletický stadion získá konečnou podobu. „V rámci druhé etapy se postaví tribuna pro 852 návštěvníků s potřebným zázemím pro atletický klub, což je posilovna, rehabilitace, kanceláře, sanitární zařízení a skladové prostory. Vznikne zde také běžecký 123 metrů dlouhý tunel pro trénování v zimě a rozcvičovna,“ upřesňuje náměstek Rund.
Současně se v areálu vybuduje parkoviště s kapacitou 75 stání včetně čtyř míst pro invalidy a také potřebné komunikace. Konečná fáze stavby bude patřit úpravám vegetace a nezbytnému oplocení.
Cena zakázky vzešla z výběrového řízení, ve kterém zvítězila společnost SWIETELSKY stavební s.r.o. s nabídkou ve výši 63 830 tisíc korun bez DPH. „Potřebné finance budou hrazeny v letošním i příštím roce z rozpočtu odboru správy infrastruktury,“ konstatuje Petr Zelenka, koordinátor a metodický pracovník odboru.
Dokončení stadionu navazuje na první část, při které byl vybudován tartanový ovál o osmi drahách v délce 400 metrů. Vnitřní travnatý prostor patří sektorům pro ostatní disciplíny, jako jsou dálkaři, tyčkaři, výškaři, diskaři, kladiváři nebo oštěpaři. Atleti už pro trénování tuto část areálu využívají.
Stadion je vyprojektován tak, aby byl certifikovatelný akreditací mezinárodní atletické federace (IAAF class 2/4). „Bude tady možné hostit národní soutěže,“ dodává Petr Rund.
tisková zpráva města Plzeň

Související články:
Ve Skvrňanech začíná výstavba atletického stadionu 11.8.2011

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz