ASGK Design: Erste Premier Lounge

ASGK Design: Erste Premier Lounge

(28. 2. 2013) Erste Premier LoungeVIP salonek v rámci terminálu 2 pražského letiště vznikl ve spolupráci České spořitelny, a.s. a Letiště Praha, a.s.. Interiér salonku plynule navazuje na koncept nově vzniklé pobočkové sítě České spořitelny Premier a nabízí svým hostům maximální pohodlí. Díky novému uspořádání salonku dochází k navýšení jeho kapacity s důrazem na zachování pocitu soukromí. Svůj prostor zde mají i nemladší cestující – děti.
Autorem návrhu je obdobně jako u pobočkové sítě Erste Premier pražský ateliér ASGK Design s. r. o. pod vedením architektky Gabriely Kaprálové.

 
 
 
 

ASGK Design: Erste Premier Lounge

Erste Premier LoungeVIP salonek v rámci terminálu 2 pražského letiště vznikl ve spolupráci České spořitelny, a.s. a Letiště Praha, a.s.. Interiér salonku plynule navazuje na koncept nově vzniklé pobočkové sítě České spořitelny Premier a nabízí svým hostům maximální pohodlí. Díky novému uspořádání salonku dochází k navýšení jeho kapacity s důrazem na zachování pocitu soukromí. Svůj prostor zde mají i nemladší cestující – děti.
Autorem návrhu je obdobně jako u pobočkové sítě Erste Premier pražský ateliér ASGK Design s. r. o. pod vedením architektky Gabriely Kaprálové.Místo: Terminál II, Letiště Václava Havla Praha
Investor: Česká spořitelna a.s., Letiště Praha, a.s.
Autor:  ASGK Design s.r.o., Gabriela Kaprálová, Andrea Betinová
Realizace: Srpen 2012
Fotografie:  Vasil Stanko


Záměrem zadavatele bylo vytvořit prostory, především pro náročnou klientelu České spořitelny a.s., poskytovat špičkový servis a zároveň plnit úlohu tzv. oázy, příjemného prostředí čekání před odletem s oddělenými sezeními, kvalitním občerstvením a nápoji, denním tiskem, WI-FI, dále také s možností sledování TV, SAT a DVD a v neposlední řadě také s dětským koutkem.

Erste Premier Lounge je provozně rozdělen na centrální část vstupu s recepcí, na kterou navazuje levé a pravé křídlo. Obě křídla jsou zónována na samoobslužnou gastro zónu tvořenou nabídkovými pulty, která plynule přechází ke vstupu s recepcí, dále následují konzumační zóny a internetové zóny. Erste Premier Lounge poskytuje cca 210 míst k sezení včetně prezidentského salónku.

Nábytek (převážně atypické stoly a úložné prostory) je vyroben z alpi dýhy a vyznačuje se vysokou řemeslnou kvalitou. Barevnosti vévodí klidná a solidní paleta hnědých a šedých tónů, která je rozjasněna tóny laskavé a jemné béžové a dynamické červené. Různé typy sezení (atypická čalouněná lavice, čalouněná křesla značek Walter Knoll, Bene a Kartell,) člení velký prostor společně s důmyslnými kuličkovými závěsy tak, že má cestující pocit intimity ale i velkorysosti. Závěsy jsou transparentní, zároveň dávají pocit žádaného soukromí. Podélný pás kožené lavice lemuje obě křídla, celý prostor lounge obepíná a je ukončen pásem zeleně na okenních parapetech. Pocit soukromí, poskytují taktéž křesla s vysokým opěrákem s akusticky pohltivým efektem. Pestrost typů sezení dává cestujícím možnost výběru od „chci být vidět“ po „chci být nerušen a neviditelný“. Celý prostor je umocněn velkoplošnými fotografiemi na textilní akustické membráně. Fotografie tzv. „Mood wallpapers“ nám otevírá svět nevšedních zážitků. Studenými tóny modré, fialovo-modré, šedé vyvažují interiér, ve kterém převládají teplé tóny. Harmonizují tak celý prostor, který působí ambientně a pohodlně.

Přidanou hodnotu lounge je nesporně velkorysý dětský koutek situovaný v pravém křídle. Je členěn na 2 základní zóny – mini kino a ohrádku s herní plochou. Umožňuje tak příjemné čekání na let i rodinám s dětma, které mají svůj „malý svět pro hry“ a rodiče můžou v klidu posedět poblíž. Mobiliář tvoří důmyslné sedačky v souladu s dětskou ergonomií BUZZI PUZZLE a BUZZI CUBE, které můžou děti skládat do různých sestav. Stěny koutku jsou opláštěné textilní tapetou BUZZI SKIN a kreslící tabulí ve tvaru afrických zvířat. Součástí interaktivní stěny je i 2D zeměkoule se světadíly, na které si můžou děti věšet zvířátka. Dodavatelem prvků z ekologického materiálu BUZZI FELT, který má certifikát „Cradle to Cradle“ je společnost CRE8. 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

17. 1. 2022 23:24:11

Re: Re: FN Ostrava.

Mimina?

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz