Atelier du Pont: bytový dům v Saint Denis

Atelier du Pont: bytový dům v Saint Denis

 
 
 
 

Atelier du Pont: bytový dům v Saint Denis

Dům s 32 byty a komerčními prostory stojí na začátku nově zastavované zóny Porte de Paris na okraji historického centra Saint Denis.Místo: Saint-Denis, Francie
Developer a dodavatel: PLAINE COMMUNE HABITAT
Architekt: atelier du pont
Realizace : 2013
Plocha: 2815 m² (netto)
Náklady: € 4 400 000 (před zdaněním)
Foto: Luc Boegly

Autorská zpráva:
Dům na kraji centra Saint-Denis leží na křižovatce dvou odlišných městských prostředí. Na západě je Rue de la Légion d’Honneur, rušná obchodní ulice vedoucí k bazilice. Na jihu je nová čvrť Porte de Paris, kde je občanská vybavenost bok po boku s dalšími stavebními aktivitami.
Nová budova byla navržena jako klíčový spojovací prvek mezi starým a novým městem a jako zprostředkovatel  mezi dvěma zcela odlišnými architektonickými styly - jeden s kamennými stavbami spjatými s živlem země a druhý se soliterními vytvarovanými domy poddanými živlu vzduchu.
Nárožní jednoduchá, ale neobvykle tvarovaná budova vyrůstá ze základny, která je v souladu se sousedními stavbami; je zahalená do eloxovaných aluminiových lišt, které fungují jako protisluneční ochrana a současně poskytují větší soukromí balkonům za nimi a fasádě propůjčují třpyt. Obrys buovy vyčnívá z bloku a vyznačuje vstup do města.
Kompaktní objem má  budově konfrontované s provozem moderního města poskytnout maximální účinek a nabízí obytné plochy, které procházejí napříč stavbou, takže obyvatelé se mohou izolovat od venkovního ruchu.
Daný pozemek je fantastickou příležitostí ke vzniku určité městské mezioblasti, kde snadno můžete proklouznout z rušné obchodní ulice do mnohem klidnější ulice rezidenční. Je tak vlastně rozkročen mezi různými obdobími jako první fáze nového projektu urbanizace podél kanálu Saint-Denis, jen několik bloků od Stade de France. 


 

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.