Atelier du Pont: bytový dům v Saint Denis

Atelier du Pont: bytový dům v Saint Denis

(21. 5. 2013) Dům s 32 byty a komerčními prostory stojí na začátku nově zastavované zóny Porte de Paris na okraji historického centra Saint Denis.

 
 
 
 

Atelier du Pont: bytový dům v Saint Denis

Dům s 32 byty a komerčními prostory stojí na začátku nově zastavované zóny Porte de Paris na okraji historického centra Saint Denis.Místo: Saint-Denis, Francie
Developer a dodavatel: PLAINE COMMUNE HABITAT
Architekt: atelier du pont
Realizace : 2013
Plocha: 2815 m² (netto)
Náklady: € 4 400 000 (před zdaněním)
Foto: Luc Boegly

Autorská zpráva:
Dům na kraji centra Saint-Denis leží na křižovatce dvou odlišných městských prostředí. Na západě je Rue de la Légion d’Honneur, rušná obchodní ulice vedoucí k bazilice. Na jihu je nová čvrť Porte de Paris, kde je občanská vybavenost bok po boku s dalšími stavebními aktivitami.
Nová budova byla navržena jako klíčový spojovací prvek mezi starým a novým městem a jako zprostředkovatel  mezi dvěma zcela odlišnými architektonickými styly - jeden s kamennými stavbami spjatými s živlem země a druhý se soliterními vytvarovanými domy poddanými živlu vzduchu.
Nárožní jednoduchá, ale neobvykle tvarovaná budova vyrůstá ze základny, která je v souladu se sousedními stavbami; je zahalená do eloxovaných aluminiových lišt, které fungují jako protisluneční ochrana a současně poskytují větší soukromí balkonům za nimi a fasádě propůjčují třpyt. Obrys buovy vyčnívá z bloku a vyznačuje vstup do města.
Kompaktní objem má  budově konfrontované s provozem moderního města poskytnout maximální účinek a nabízí obytné plochy, které procházejí napříč stavbou, takže obyvatelé se mohou izolovat od venkovního ruchu.
Daný pozemek je fantastickou příležitostí ke vzniku určité městské mezioblasti, kde snadno můžete proklouznout z rušné obchodní ulice do mnohem klidnější ulice rezidenční. Je tak vlastně rozkročen mezi různými obdobími jako první fáze nového projektu urbanizace podél kanálu Saint-Denis, jen několik bloků od Stade de France. 


 

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

28. 2. 2020 08:15:31

Re: Rozhledna na vrchu Šibeník

Připadá mi to jako politizování situace kolem členství v EU, které cílí na lidi bez znalostí souvislostí a bez zájmu o politiku. Hurá, podívejte jak je EU dobrá! Všude i v autobusech nálepky, jak se EU spolupodílí na všem, málem i na výrobě betonových tvárnic na chodníky a sirky do krabiček. Samá podlost! My zatím platíme do fondů EU méně, než kolik čerpáme, ale proč čerpáme na takovéto téměř bezvýznamné stavbičky miliony, když nám kulhají investice i peníze do oprav všech typů silnic? Proč naši řidiči denně bourají po srážce se zvěří? Na I.třídách a dálnicích? Protože nemáme oplocení a podchodu i mosty pro zvěř, aby nemusela přes cestu pod kola aut! Toto má být smysluplná investice za stovky milionů!! Kdo to nezažil, neví, co to je za nezměrný děs, který někteří řidiči zaplatí životem nebo doživotním zmrzačením, a nejen oni. ale i jejich děti, partneři, rodiče. O likvidaci majetku a zruinování některých z nich nemluvě. Mně takto rozhledny připadají jako aktivity Kocourkovských občanů. Není těch stovek pitomostí v této zemi už moc? Celý den by na jejich výčet nestačil! Také pokus primátora Macury v Ostravě prosadit novou 3 km tramvajovou trať v Porubě tam, kde ji nikdo nepotřebuje a dokonce většina občanů odmítá, patří do této kategorie pomatenosti, protože zase jde o to, že nějaký spolek amatérů omylem zvolených ve volební euforii na Magistrátě odsouhlasil, že na to může Ostrava dostat víc než miliardu z dotací. Slabomyslnost lidiček bez významu hold v této zemi stále má podivnou váhu! Jak dlouho ještě bude blbost tolerována?

20. 2. 2020 18:50:35

Re: Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje.

Polemika o výškových budovách nikdy neskončí. Dnes je to již otázka prestiže, nikoliv potřeby. Kdo výš, je geroj, je víc. Viz Arabský svět i dálný asijský východ. Blbost lidská vítězí. Ale žižkovská trojka od Evy Jiřičné nejsou mrakodrapy, to je úchvatný návrh, jak zaplnit místo po telekomunikační věži a kdo zná podrobně a detailně souvislosti, musí se paní Jiřičné poklonit. Věřím, že její kouzelný návrh bude realizován a rozhodně nemá pražádný vliv na panoráma Prahy, notabene historického centra. On tu někdo v této části Žižkova vidí historické centrum? Nákladové nádraží, konec jedné části Prahy, příliš vzdálené od toho centra, které obdivují miliony cizinců, i Čechů a Moravanů. A co Letná, tam blob Kaplického nebyl vedle panoráma staré Prahy? Tam byl, hned vedle. A kolik bojovníků ho prosazovalo, že? Proti nás bylo asi víc, tak to monstrum stát nebude. Ale návrh Jiříčné je naprosto něco jiného. Ve všech myslitelných hodnotitelných směrech. Skvěle zasazen do oblasti, i výškově, i polohově, i s ohledem na dopravní poměry. Pojďme ho podporovat proti hlupákům, kteří sice mají akademický titul, ale v hlavě něco zřejmě jiného, než lidské moudro. Postižení člověka se projevuje všelijak, je těžká doba, když podle expertů má 20% vysokoškolských absolventů duševní poruchu různého typu. Ono to možná i tady bude vidět. Nechť postižení prominou, ale léčení může být v Klecanech i zdarma, u profíků.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz