Atelier Tom Vanhee: Obecní dům ve Woesten

Atelier Tom Vanhee: Obecní dům ve Woesten

 
 
 
 

Atelier Tom Vanhee: Obecní dům ve Woesten

V zemědělské belgické vesnici Woesten si bývalou školu přestavěli na Obecní dům.

Klient: Gemeentebestuur Vleteren
Místo: Woesten, 8640 Vleteren, Belgie
Architekti: Atelier Tom Vanhee
Statika: S.C.E.S. nv
Dodavatel: Monument Vandekerckhove
Plocha: 616 m2
Realizace: 2011
Foto: Filip DujardinObjekt je přístupný z veřejné plochy v centru obce (hřiště bývalé školy). Další nové okenní otvory dále posilují vztah mezi interiéry a tímto náměstím.  To samé platí o druhé straně stavby: plocha za domem se stává zeleným polo veřejným prostorem, spojeným s jednacím sálem. Uzavřené funkce (sklad, technické prostory a sociální zařízení) jsou seskupeny v novém objektu, který částečně vyčnívá z objemu obecního domu a který představuje omlazení budovy.Důsledkem tohoto posunutí je více světla uvnitř konferenčního centra a větší prostor vstupní haly. Vnitřní okna nad halou šíří světlo do přilehlých prostor. Ostatní místnosti mají otevřený charakter a mohou plně sloužit konferenčnímu centru: kuchyně, jednací sál, kreslírna. Podkroví je upraveno pro současné potřeby obecního domu, v budoucnu je možné jeho rozšíření.

Materiály jsou vybrány podle jejich životního cyklu. Dřevo FSC pro konstrukci přístavby (podlahy, stěny. střecha) a pro konstrukce lehkých interiérových příček. Použili jsme dřevovláknité desky pro vnitřní stěny, Celit a OSB pro přístavbu. Toalety jsou splachovány recyklovanou dešťovou vodou. Osvětlení je zásadně energeticky úsporné. Vytápění a větrání pomocí rekuperace. Hodně se dbalo o řádnou izolaci: okna byla vyměněna za nová s izolačními skly, střechy, podlahy a nové zdi jsou zateplené.
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.