Atelier Walter: Magnum Pardubice

Atelier Walter: Magnum Pardubice

(23. 4. 2012) Polyfunkční dům na místě bývalého hotelu Veselka na Třídě Míru v Pardubicích.

 
 
 
 

Atelier Walter: Magnum Pardubice

Polyfunkční dům na místě bývalého hotelu Veselka na Třídě Míru v Pardubicích.Adresa: Třída Míru, Pardubice
Investor: Magnum Int., s. r. o.
Autor návrhu: Jaromír Walter
Spolupráce: Bořek Knytl, Josef Omelka, Jan Vojtíšek, Ivo Stolek
Projekt: 2004-2005
Realizace: 2006-2008
Foto: Libor Teplý a archiv architektů

Pozemek se nachází na místě bývalého hotelu Veselka, asanovaného v roce 1972. Jedná se o mimořádně exponovanou lokalitu v centru města. Historicky Veselka uzavírala Třídu Míru tvořící osu centra. Totéž bylo očekáváno od nového objektu na tomto místě.
Nový objekt přivírá Tř. Míru, vytváří na ní klidový prostor a zároveň je návštěvník „vtahován“ do pěší zóny ubíhajícím obchodním přízemím. Nad obchodními patry se tyčí dominantní administrativní část, která se zužuje směrem k centru a svým dynamickým nakloněním vyzývá k jeho návštěvě.
Z Třídy Míru tak vnímáme úzkou vertikálu – jakousi protiváhu Zelené brány a horizontální výlohou vzniklou přivřením Tř. Míru ve II. NP.
Objekt je navržen jako polyfunkční s jedním podzemním podlažím (technické zázemí + parking), dvěma obchodními podlažími, která jsou oddělena technickým mezipatrem od pěti administrativních podlaží.
Nový objekt je postaven jako ŽB skelet v modulu 7,2x7,2 m. Hlavní konstrukční systém včetně ŽB jader se schodišti, výtahy a stoupačkami, se propisuje do části administrativní budovy, která je opticky hmotově oddělena od části obchodní. Opláštění objektu je kombinací žuly a alucobondu.
Na stávající Magnum I. měl v budoucnu navázat objekt Magnum II. Tento projekt je však v současnosti odložen, pozemek je prodán jinému majiteli, který má i jiný projekt na tuto parcelu.

koncept:


1. varianta
1. varianta Hotel Veselka

situace:


1. NP
1. NP

2. NP
2. NP

4. NP
4. NP
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz