Atelier Walter: Magnum Pardubice

Atelier Walter: Magnum Pardubice

(23. 4. 2012) Polyfunkční dům na místě bývalého hotelu Veselka na Třídě Míru v Pardubicích.

 
 
 
 

Atelier Walter: Magnum Pardubice

Polyfunkční dům na místě bývalého hotelu Veselka na Třídě Míru v Pardubicích.Adresa: Třída Míru, Pardubice
Investor: Magnum Int., s. r. o.
Autor návrhu: Jaromír Walter
Spolupráce: Bořek Knytl, Josef Omelka, Jan Vojtíšek, Ivo Stolek
Projekt: 2004-2005
Realizace: 2006-2008
Foto: Libor Teplý a archiv architektů

Pozemek se nachází na místě bývalého hotelu Veselka, asanovaného v roce 1972. Jedná se o mimořádně exponovanou lokalitu v centru města. Historicky Veselka uzavírala Třídu Míru tvořící osu centra. Totéž bylo očekáváno od nového objektu na tomto místě.
Nový objekt přivírá Tř. Míru, vytváří na ní klidový prostor a zároveň je návštěvník „vtahován“ do pěší zóny ubíhajícím obchodním přízemím. Nad obchodními patry se tyčí dominantní administrativní část, která se zužuje směrem k centru a svým dynamickým nakloněním vyzývá k jeho návštěvě.
Z Třídy Míru tak vnímáme úzkou vertikálu – jakousi protiváhu Zelené brány a horizontální výlohou vzniklou přivřením Tř. Míru ve II. NP.
Objekt je navržen jako polyfunkční s jedním podzemním podlažím (technické zázemí + parking), dvěma obchodními podlažími, která jsou oddělena technickým mezipatrem od pěti administrativních podlaží.
Nový objekt je postaven jako ŽB skelet v modulu 7,2x7,2 m. Hlavní konstrukční systém včetně ŽB jader se schodišti, výtahy a stoupačkami, se propisuje do části administrativní budovy, která je opticky hmotově oddělena od části obchodní. Opláštění objektu je kombinací žuly a alucobondu.
Na stávající Magnum I. měl v budoucnu navázat objekt Magnum II. Tento projekt je však v současnosti odložen, pozemek je prodán jinému majiteli, který má i jiný projekt na tuto parcelu.

koncept:


1. varianta
1. varianta Hotel Veselka

situace:


1. NP
1. NP

2. NP
2. NP

4. NP
4. NP
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz