Atrium / Rodinný dům Chlomek

Atrium / Rodinný dům Chlomek

(19. 11. 2015) Ateliér Kunc Architects

   
 
 
 
 

Atrium / Rodinný dům Chlomek

„Pro nás tento dům asi nejvíc charakterizuje krásná zahrada s výhledem na řeku. Kousek od Prahy. A také tři přání našeho klienta: Prvním bylo co nejvíc splynout se starou zahradou. Chtěl od nás dům otevřít velkými posuvnými okny a vytvořit tak jeden plynoucí a živý prostor. Druhým velkým přáním byl výhled – zahrada je ve svahu zalesněného kopce, s výhledem na údolí řeky. A do třetice si klient přál maximálně zachovat intimitu a soukromí,“ říká Michal Kunc.
Na toto zadání dům reaguje celkovým zasazením na pozemek a vnitřním konceptem, jež se nese v duchu proskleného přízemí, jež je de facto součástí zahrady. „Dům má podle mne připomínat místo, kde trávíte dobrou dovolenou. V našich projektech se snažíme maximálně propojit vnitřní a venkovní prostor a otevřít interiér do zahrady. U tohoto domu se to povedlo,“ doplňuje architekt Kunc.

V přízemí je velký obývací pokoj s volnou dispozicí, propojený s boxem kuchyně. Bílý blok hmoty patra je jako pomyslný kapitánský můstek nad řekou. S nezbytným výhledem do kraje. Dům má ze strany ulice zelený násyp, který zakrývá garáž, na obývací část přízemí není vidět, na trávníku je usazená jen malá bílá kostka patra.
Jednoduché a elegantní linie fasády se v interiéru propisují do nábytku navrženého na míru – hranolu kuchyňské linky. Realizace tohoto rodinného domu probíhala tzv. na klíč: od prvotních skic a návrhů až po stavbu trvala několik let, ale s výsledkem jsou majitelé i autoři spokojeni. „Měli jsme plnou důvěru klienta a mohli celý dům až po interiér realizovat podle našich společných představ. A to je pro architekta i uživatele domu vždy zásadní,“ uzavírá Michal Kunc.

Tisková zpráva
Foto: Ateliér Kunc Architects


 

Autoři: Michal Kunc, Michal Matějíček, Daniel Pospíšil / ATELIER KUNC architects, s.r.o. 
Místo: Chlomek, Petrov
Projekt: 2008
Realizace: 2013
Užitná plocha: 340 m²

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2013

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

17. 1. 2022 23:24:11

Re: Re: FN Ostrava.

Mimina?

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz