Aula pro finské muzeum architektury

Aula pro finské muzeum architektury

(15. 2. 2016) Vítězný projekt mezinárodní soutěže Inspireli Awards 2015.

   
 
 
 
 

Aula pro finské muzeum architektury

Vítězem Inspireli Awards 2015 se stal Jakub Hoffmann z FA ČVUT, v soutěži uspěl s projektem pro Muzeum finské architektury v Helsinkách. Slavnostní vyhlášení se konalo 10. února 2016 v Art Restaurant Mánes v Praze.

Mezinárodní soutěž Inspireli Awards je určena architektům a designerům do 30 let a jejího prvního ročníku se zúčastnilo 250 studentů z 25 zemí světa a 45 univerzit. Soutěžící se na webových stránkách soutěže prezentovali fotografiemi svých projektů a realizací.

Ve finále, do kterého postoupilo 50 soutěžících, práce posuzovala odborná porota v čele s Bořkem Šípkem. Mezi celkem 25 členy mezinárodní poroty byli např. Zdeněk Fránek (ČR, FUA TUL) , Josef Pleskot (ČR), Ivana a Jan Bendovi (Kanada), Petr Kolář (ČR) nebo Robert Konieczny (PL).  Na 2. místě porota ocenila Yaojiana Guo z Foshan University v Číně a na 3. místě Renatu Horovou z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.

Student magisterského programu FA ČVUT Jakub Hoffmann v soutěži vsadil na projekt, na kterém pracoval v rámci programu Erasmus na Aalto University v Helsinkách. Jedná se o objekt pro Muzeum finské architektury, pro které navrhoval nové prostory pro pořádání besed, přednášek nebo výstav.

„Vítězství v soutěži je pro mě pocta, vážím si ho a je pro mě velkou motivací do další práce,
“ komentuje Jakub Hoffmann, který začíná pracovat na své diplomní práci v ateliéru architekta Ondřeje Císlera. „Zadání diplomu vychází ze soutěže Kampus Albertov, se spolužáky jsme se rozhodli toto téma prohloubit a navázat dalším programem k doplnění struktury Albertova. Budu se zabývat projektem sportovního centra Univerzity Karlovy. Spojím tak dvě věci, které mě zajímají – sport a architekturu do jednoho projektu,“ plánuje vítěz Inspireli Awards 2015.

Inspireli Awards 2015
tisková zpráva


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz