AZ Tower

AZ Tower

(8. 4. 2011) Stavba nové nejvyšší budovy Brna i ČR AZ Tower začne v dubnu.
Autorem projektu je Atelier Burian-Křivinka (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

AZ Tower

Stavba nové nejvyšší budovy Brna i ČR AZ Tower začne v dubnu.
Autorem projektu je Atelier Burian-Křivinka (doplněno Stavbaweb).

Brno 7. dubna (ČTK) - Stavba nové nejvyšší budovy Brna i celé České republiky AZ Tower začne v druhé polovině dubna. Bude stát 800 milionů korun bez DPH. Hotovo má být do května 2013. Mrakodrap vysoký 109,5 metru bude stát poblíž centra města. ČTK to řekl Petr Teplý ze společnosti PROPERITY s.r.o.

Dosud je nejvyšší budovou v republice City Tower v Praze na Pankráci, který měří 109 metrů.

V brněnském AZ Tower budou obchody a kanceláře, poslední patra domu jsou určena pro luxusní byty. Podle Teplého není cílem investora překonat některou z výškových budov v Brně či v Česku. "Spíše se snažíme vytvořit projekt s unikátním nízkoenergetickým provozem, použitými technologiemi a materiály. Stavba bude unikátní i svým architektonických tvarem a řešením," myslí si Teplý.

Mrakodrap, jehož vizualizace je k vidění na webových stránkách firmy PROPERITY, postaví jihlavská PSJ. Na spolufinancování stavby se bude podílet UniCredit Bank, a.s. Investorem výstavby je společnost eTower, a.s., inženýrskou činnost bude zajišťovat společnost AZ Properity, s.r.o. Na místě už začaly přípravné práce, především příprava území a zařízení staveniště.

Lokalita, v níž chce investor stavět, je velice atraktivní. Z výškových budov tam již stojí šedesátimetrový M palác. CTP invest ve svém Spielberk Office Centre loni obnovil výstavbu administrativní budovy, která měla být s 85 metry nejvyšší v Brně. AZ Tower ji však po dokončení předstihne.

Otázkou je, jak dlouho si primát nejvyšší budovy udrží. Architektka Eva Jiřičná navrhla pro brněnské širší centrum a investora HS-Investment mrakodrap vysoký 117 metrů, má stát 3,5 miliardy korun. Dokončen je zatím pouze projekt.

O vyšší stavbě uvažoval i investor AZ Tower. "Pokud by nám to letový koridor dovolil, určitě bychom postavili vyšší dům, bohužel to ale nešlo. Nevím, jaké jsou plány se stavbou mrakodrapu paní Jiřičné, ale její projekt je pouze studií a bude jistě hodně dlouho trvat, než se získají všechna povolení nutná k realizaci," uvedl Teplý.

Vyřízení územního a stavebního povolení AZ Toweru se podle něj táhlo od roku 2006 a stavební povolení nabylo právní moci až v listopadu 2010.

Související články:

Podrobnější informace o stavbě naleznete v prospektu ve formátu PDF zde.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz