Bailo + Rull: Dům s 18 sociálními byty

Bailo + Rull: Dům s 18 sociálními byty

(4. 5. 2012) Nově postavený bytový dům v Santa Eugenia de Berga, ve Španělskou, obsahuje 18 bytů. Každý o rozloze 70 metrů čtverečních.

 
 
 
 

Bailo + Rull: Dům s 18 sociálními byty

Nově postavený bytový dům v Santa Eugenia de Berga, ve Španělskou, obsahuje 18 bytů. Každý o rozloze 70 metrů čtverečních.Místo: Santa Eugenia de Berga, Španělsko
Stavitel: Fcc
Developer: Incasol
Projekt:
Bailo + Rull
Architekti: Manuel Bailo Esteve + Rosa Rull Bertran
Spolupracovníci: A. Brito, A. Estevez, n. Font, M. Birbau, M. Hita, P. Jenni, A. Marin, A. Mañosa, J. Maroto, J. Pala, A. Rovira, M. Rull, J. Jimenez & ll. A. Casanovas
Plocha: 2700 m2
foto: archív autorů


Délka a šířka domu jsou 14x60 metrů. Každý z 18 bytů má plochu 70 m2. Stavba má dvě hlavní fasády s rozdílnými nerovnoměrnými slunečními podmínkami: fasáda do ulice je západní a směřuje do krajiny a k zeleným plochám, zatímco zadní východní fasáda má naproti svah a na něm novostavbu, což chrání tuto stranu před nadměrným dopadem slunečních paprsků.

Bailo + Rull chtěli. aby z každého bytu byl výhled do krajiny, a proto na západní fasádu navrhli protisluneční zábradlí, prvek, který stíní byty a zároveň poskytuje kousek místa, odkud si obyvatelé mohou užít výhled do krajiny. Dva metry široké desky z perforovaného hliníkového plechu jsou umístěny jeden stupeň pod úrovní dlažby balkonu, patřícího k bytu, a definují jakési verandy, které chrání okna ve fasádě před letními vertikálními slunečními parpsky, ale v zimě naopak dovolují slunci proniknout do interiéru.Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz