Baťovský areál v centru Zlína nabídne poprvé i byty, a to loftové

Baťovský areál v centru Zlína nabídne poprvé i byty, a to loftové

(27. 9. 2013) Rekonstrukce budovy byla navržena ateliérem CMC architekti pod vedením Víta Másla, Davida Chisholma a Evžena Duba. Na spolupráci při vytváření programu se spolupodíleli také kreativci ze studia Graffitti Networks (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Baťovský areál v centru Zlína nabídne poprvé i byty, a to loftové

Rekonstrukce budovy byla navržena ateliérem CMC architekti pod vedením Víta Másla, Davida Chisholma a Evžena Duba. Na spolupráci při vytváření programu se spolupodíleli také kreativci ze studia Graffitti Networks (doplněno Stavbaweb).

Budova č. 32 (Foto: Cream Real Estate)
N(ČTK) - Bývalý baťovský průmyslový areál v centru Zlína, který prochází postupnou obnovou, nabídne poprvé také obytné prostory. Lidé si mohou v nově zrekonstruované 32. budově pronajmout loftové byty. Zájemci si rezervovali prvních 16 bytů, řekla ČTK manažerka developerské a investiční společnosti Cream Real Estate Andrea Plichtová.

Rezervované jsou podle ní zatím byty v jednom patře budovy. Byty mají strop ve výšce 4,2 metru s vestavěným patrem určeným pro spaní. K nastěhování budou připravené v lednu. Společnost Cream, která zrekonstruovala celý objekt, chce byty nabízet ve třech patrech.

Bytové jednotky jsou variabilní, od dvojlůžkových po pětilůžkové, celkem může být v budově až 45 bytů. Zájemci si mohou zvolit uspořádání a finální vzhled loftu. Cream cílil na studenty a mladé lidi, zájem projevili ale i senioři a mladé rodiny. "Ozývají se také firmy, které budou mít loftové byty jako firemní," uvedla Plichtová.

"Respektovali jsme baťovskou architekturu, v bytech jsou přiznány sloupy, zachovali jsme výšky stropů i formát čtverců a obdélníků," řekla manažerka. Nájemné činí podle ní 7000 korun plus 1000 korun na energie. Lidé mohou zvolit také investiční nájemné a po pěti letech byty odkoupit. V objektu je recepce, podzemní parkování, prostory pro kanceláře, jedno patro bude obsazeno lékařskými ordinacemi, další nabídne služby.

V přízemí sedmipatrové budovy, jejíž obnova za 350 milionů korun skončila letos v létě, je sídlo České pošty a obchodní prostory. Cream Real Estate vlastní v baťovském areálu asi 50 procent nemovitostí. Společnost chce také z dalších objektů v areálu, budov 24, 25 a 26, vytvořit projekt nazvaný Fabrika, který bude sloužit komerčním aktivitám a univerzitě.Doplněno Stavbaweb:
Informační brožuru ve formátu PDF naleznete zde.

www.max32.cz

Související články:
MAX32 - ve 32. budově baťovského areálu bude pošta, byty i kanceláře 14.12.2012

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz