Baťovský areál v centru Zlína nabídne poprvé i byty, a to loftové

Baťovský areál v centru Zlína nabídne poprvé i byty, a to loftové

(27. 9. 2013) Rekonstrukce budovy byla navržena ateliérem CMC architekti pod vedením Víta Másla, Davida Chisholma a Evžena Duba. Na spolupráci při vytváření programu se spolupodíleli také kreativci ze studia Graffitti Networks (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Baťovský areál v centru Zlína nabídne poprvé i byty, a to loftové

Rekonstrukce budovy byla navržena ateliérem CMC architekti pod vedením Víta Másla, Davida Chisholma a Evžena Duba. Na spolupráci při vytváření programu se spolupodíleli také kreativci ze studia Graffitti Networks (doplněno Stavbaweb).

Budova č. 32 (Foto: Cream Real Estate)
N(ČTK) - Bývalý baťovský průmyslový areál v centru Zlína, který prochází postupnou obnovou, nabídne poprvé také obytné prostory. Lidé si mohou v nově zrekonstruované 32. budově pronajmout loftové byty. Zájemci si rezervovali prvních 16 bytů, řekla ČTK manažerka developerské a investiční společnosti Cream Real Estate Andrea Plichtová.

Rezervované jsou podle ní zatím byty v jednom patře budovy. Byty mají strop ve výšce 4,2 metru s vestavěným patrem určeným pro spaní. K nastěhování budou připravené v lednu. Společnost Cream, která zrekonstruovala celý objekt, chce byty nabízet ve třech patrech.

Bytové jednotky jsou variabilní, od dvojlůžkových po pětilůžkové, celkem může být v budově až 45 bytů. Zájemci si mohou zvolit uspořádání a finální vzhled loftu. Cream cílil na studenty a mladé lidi, zájem projevili ale i senioři a mladé rodiny. "Ozývají se také firmy, které budou mít loftové byty jako firemní," uvedla Plichtová.

"Respektovali jsme baťovskou architekturu, v bytech jsou přiznány sloupy, zachovali jsme výšky stropů i formát čtverců a obdélníků," řekla manažerka. Nájemné činí podle ní 7000 korun plus 1000 korun na energie. Lidé mohou zvolit také investiční nájemné a po pěti letech byty odkoupit. V objektu je recepce, podzemní parkování, prostory pro kanceláře, jedno patro bude obsazeno lékařskými ordinacemi, další nabídne služby.

V přízemí sedmipatrové budovy, jejíž obnova za 350 milionů korun skončila letos v létě, je sídlo České pošty a obchodní prostory. Cream Real Estate vlastní v baťovském areálu asi 50 procent nemovitostí. Společnost chce také z dalších objektů v areálu, budov 24, 25 a 26, vytvořit projekt nazvaný Fabrika, který bude sloužit komerčním aktivitám a univerzitě.Doplněno Stavbaweb:
Informační brožuru ve formátu PDF naleznete zde.

www.max32.cz

Související články:
MAX32 - ve 32. budově baťovského areálu bude pošta, byty i kanceláře 14.12.2012

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz