Baťovský areál v centru Zlína nabídne poprvé i byty, a to loftové

Baťovský areál v centru Zlína nabídne poprvé i byty, a to loftové

 
 
 
 

Baťovský areál v centru Zlína nabídne poprvé i byty, a to loftové

Rekonstrukce budovy byla navržena ateliérem CMC architekti pod vedením Víta Másla, Davida Chisholma a Evžena Duba. Na spolupráci při vytváření programu se spolupodíleli také kreativci ze studia Graffitti Networks (doplněno Stavbaweb).

Budova č. 32 (Foto: Cream Real Estate)
N(ČTK) - Bývalý baťovský průmyslový areál v centru Zlína, který prochází postupnou obnovou, nabídne poprvé také obytné prostory. Lidé si mohou v nově zrekonstruované 32. budově pronajmout loftové byty. Zájemci si rezervovali prvních 16 bytů, řekla ČTK manažerka developerské a investiční společnosti Cream Real Estate Andrea Plichtová.

Rezervované jsou podle ní zatím byty v jednom patře budovy. Byty mají strop ve výšce 4,2 metru s vestavěným patrem určeným pro spaní. K nastěhování budou připravené v lednu. Společnost Cream, která zrekonstruovala celý objekt, chce byty nabízet ve třech patrech.

Bytové jednotky jsou variabilní, od dvojlůžkových po pětilůžkové, celkem může být v budově až 45 bytů. Zájemci si mohou zvolit uspořádání a finální vzhled loftu. Cream cílil na studenty a mladé lidi, zájem projevili ale i senioři a mladé rodiny. "Ozývají se také firmy, které budou mít loftové byty jako firemní," uvedla Plichtová.

"Respektovali jsme baťovskou architekturu, v bytech jsou přiznány sloupy, zachovali jsme výšky stropů i formát čtverců a obdélníků," řekla manažerka. Nájemné činí podle ní 7000 korun plus 1000 korun na energie. Lidé mohou zvolit také investiční nájemné a po pěti letech byty odkoupit. V objektu je recepce, podzemní parkování, prostory pro kanceláře, jedno patro bude obsazeno lékařskými ordinacemi, další nabídne služby.

V přízemí sedmipatrové budovy, jejíž obnova za 350 milionů korun skončila letos v létě, je sídlo České pošty a obchodní prostory. Cream Real Estate vlastní v baťovském areálu asi 50 procent nemovitostí. Společnost chce také z dalších objektů v areálu, budov 24, 25 a 26, vytvořit projekt nazvaný Fabrika, který bude sloužit komerčním aktivitám a univerzitě.Doplněno Stavbaweb:
Informační brožuru ve formátu PDF naleznete zde.

www.max32.cz

Související články:
MAX32 - ve 32. budově baťovského areálu bude pošta, byty i kanceláře 14.12.2012

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.