„BARBECUE EDITION 25“ — mobiliář pro Dunajský ostrov

„BARBECUE EDITION 25“ — mobiliář pro Dunajský ostrov

(31. 5. 2013) Vídeň iniciovala studentskou soutěž s cílem navrhnout multifunkční kombinaci stolu, lavice a integrovaného grilu - atraktivní, univerzálně použitelný nábytek pro Dunajský ostrov. Ten představuje oázu pro volnočasové aktivity a patří k jedním z nejvyhledávanějších míst rakouské metropole. Grilování patří na Dunajském ostrově k jedné z nejoblíbenějších aktivit. Je možné jen na vyznačených místech a má svá pravidla.
Hlasování probíhá na Facebookudo 9. června.

 
 
 
 

„BARBECUE EDITION 25“ — mobiliář pro Dunajský ostrov

Vídeň iniciovala studentskou soutěž s cílem navrhnout multifunkční kombinaci stolu, lavice a integrovaného grilu - atraktivní, univerzálně použitelný nábytek pro Dunajský ostrov. Ten představuje oázu pro volnočasové aktivity a patří k jedním z nejvyhledávanějších míst rakouské metropole. Grilování patří na Dunajském ostrově k jedné z nejoblíbenějších aktivit. Je možné jen na vyznačených místech a má svá pravidla.
Hlasování probíhá na Facebookudo 9. června.

Modell Grillmaxx Schicker (foto: Ertürk Olczykowski)
25 let Dunajského ostrova: Soutěž pro oblíbenou oázu volného času

„BARBECUE EDITION 25“ a Vídeň hledá nový grilovací mobiliář. Přizváni byli studenti rakouských univerzit a vysokých škol z oblasti designu, architektury, stavebního inženýrství, urbanistiky a příbuzných disciplín. Podmínkou byla mimo jiné snadná údržba mobiliáře, uživatelská hodnota a funkčnost, odolnost proti povětrnostním podmínkám, vandalismu a dlouhá životnost. V odborné porotě usedl například profesor architektury Paolo Piva, z vídeňské Universität für angewandte Kunst. Definitivní rozhodnutí je ale na veřejnosti, která má možnost vybrat svého favorita prostřednictvím Facebooku. Ve finálním klání je trojice návrhů „Dunajská vlna“, „Grillmaxx“ a „Dunajský gril“.

Nový koncept grilovacích míst by měl být zaveden společně s mobiliářem v roce 2014. Studentskou soutěž vypsalo magistrátní oddělení MA 45 - Vídeňská vodstva společně s Rakouským cementovým průmyslem a svazem Rakouských betonových a prefabrikovaných závodů. Cena Concrete Design Award 2013 činí celkem 7 000 EUR. Jako 1. cena bude udělena finanční odměna v hodnotě 3 000 EUR, jako 2. cena 2 000 EUR a 1 000 EUR bude uděleno za cenu třetí. Ve výši 500 EUR budou uděleny ceny uznání. Umělý ostrov, protipovodňová ochrana města Vídně letos slaví 25 výročí a Vídeň při této příležitosti pořádá řadu jubilejních akcí.

Hlasování probíhá na Facebooku až do 9. června www.facebook.com/donauinsel.
Zdroj: www.wien.at
tisková zpráva (com)

Modell Donauwelle (foto: Ritt Kromoser) Modell Donauwelle (foto: Ritt Kromoser)

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz