Baumit Akademie z pohodlí domova či kanceláře

Baumit Akademie z pohodlí domova či kanceláře

(3. 2. 2021) Rozhovor s Ing. arch. Karlem Kladívkem, projektovým specialistou společnosti Baumit

   
 
 
 
 

Baumit Akademie z pohodlí domova či kanceláře

Nový ročník vzdělávacího programu Baumit Akademie se nezadržitelně blíží. Odlišnou formu sdílení novinek z oblasti stavebních materiálů, ale již tradičně bohatý obsah jednotlivých prezentací představil Ing. arch. Karel Kladívko, projektový specialista společnosti Baumit.

Loňský dvoudenní formát Baumit Akademie byl i ve svém názvu zaměřen především na praktické ukázky a řešení jednotlivých realizací. Letošní on-line ročník se programově opět vrací více směrem k architektům a projektantům. Proč tomu tak je?

Celý formát Baumit Akademie byl od loňského roku změněn. Důvodem je snaha představit nejen teoretické, ale i reálné ukázky použití našich materiálů v praxi. Proto je nový formát zvolen způsobem střídání těchto dvou typů zaměření vždy jednou za 2 roky.

V rámci své pracovní pozice, ale i vzhledem ke svému titulu inženýra architekta se pohybujete v oboru architektury a projektování. Jak vážně podle Vás ovlivňuje situace s opatřeními proti šíření koronaviru právě tyto zmíněné obory, popř. celé stavebnictví?

Z mého úhlu pohledu se po opatrném nástupu koronavirové situace v loňském roce na jaře podařilo její uklidnění. Stavebnictví i architektura se poté vrátily do starých zajetých kolejí a za dodržování veškerých potřebných opatření vše probíhá podobně jako před epidemií. Samozřejmě celý proces komunikace směřuje nyní především do sféry on-line a digitalizace, ale stavby musí stále fungovat a manuální usazení cihly ve zdi zatím ničím jiným nahradit nelze.

Jedním z témat budou stejně jako vloni novinky společnosti Baumit pro rok 2021. Můžete alespoň některé představit již nyní?

Rád bych, aby se zaregistrovaní účastníci on-line přenosu dozvěděli vše naživo již 10. února, takže zmíním opravdu jen pár novinek, na které se mohou těšit. Jednou z nich je nová kotvicí technika Baumit StarTrack a druhou novinkou, kterou mohu zmínit, jsou technologie v provádění skladeb podlah a balkónů.Velmi obsáhlým a zajímavým tématem, a to nejen v Baumit Akademii, je zdravé bydlení. Jak toto téma celkově vnímají koncoví zákazníci v době, kdy společnost bojuje právě s virovým onemocněním? Změnil se nějak pohled investorů po loňském uvedení a promování modelové řady výrobků Baumit Ionit na českém trhu?

Zdravé bydlení a zdraví samo o sobě je jistě důležitým tématem nejenom z hlediska materiálového, ale i životního. Pokud jde o náhled investorů na zdravé bydlení a s tím spojené novinky v oblasti zdravých materiálů, tak je to v současnosti velmi diskutovaná záležitost. Jsou investoři, kteří tím žijí již dlouhé roky. Pro ty další je to nyní zajímavá varianta ke klasickým řešením, na něž jsou zvyklí.

Zájemci o letošní ročník Baumit Akademie získají také cenné informace ke stavebním řešením v rámci restaurování historických objektů památkové péče. Jedná se z pohledu kvality a zpracovatelnosti materiálů pro tyto činnosti o významný posun v jejich vývoji? Vzrůstá obecně zájem o renovace objektů i v této ekonomicky nejisté době?

K první otázce bych řekl, že novinky ze sortimentu NHL, který je vhodný právě pro renovace historických objektů a památkovou péči, jsou po zkušenostech realizačních firem kvalitní a velmi dobře se s nimi pracuje. Renovace objektů historických budov je čím dál častější a ke každému objektu se musí přistupovat individuálně, což materiály a technická podpora Baumit ideálně splňují.

Letošní Baumit Akademie bude mít premiérově on-line podobu. Přináší to Vám jako organizátorům příležitost k dalšímu zvýšení kvality obsahu tohoto vzdělávacího programu?

Kvalita programu není úplně závislá na podobě. Program je vždy nabitý spoustou zajímavostí a novinek nejenom ze zákulisí sortimentu naší firmy, ale také ze stavebnictví a všeho, co se kolem tohoto tématu točí. A nebude tomu jinak ani tento rok, i když v on-line podobě. Myslím, že diváci se mají na co těšit.

Na své si přijdou v rámci Baumit Akademie také uživatelé BIM, tedy moderního inteligentního procesu pro tvorbu a správu projektů založeného na modelu. Souhlasíte?

Určitě ano, BIM je o technologii přístupu k projektování a následnému užívání budov. Pomáhá při projektování s koordinováním jednotlivých částí, následně při realizaci zjednodušením procesu výstavby a v neposlední řadě slouží při užívání a správě budovy. Pokud jde o rozšíření na našem trhu, doporučuji zhlédnout téma týkající se BIM, kde se diváci jistě dozvědí vše podstatné a důležité.

Můžete prozradit, jaký je v současnosti zájem o účast v letošní on-line Baumit Akademii a jak je možné se registrovat?

Zájem o Baumit Akademii je jako každý rok velký. Protože nám on-line prostředí dovoluje mít hodně diváků, je tu možnost i pro ty, kteří se v minulých letech nedostali do sálů po celé republice – nyní mohou vše sledovat z pohodlí svých domovů či kanceláří. Vše podstatné ohledně registrace a programu mohou zájemci najít na www.baumit-akademie.cz.

podle podkladů společnosti Baumit

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz