Baumit Life Challenge 2021 - výsledky

Baumit Life Challenge 2021 - výsledky

(3. 5. 2021) Do závěrečné nominace v kategorii bytový dům se dostal i český projekt

   
 
 
 
 

Baumit Life Challenge 2021 - výsledky

Mezinárodní 13členná odborná porota soutěže Baumit Life Challenge 2020 vyhlásila vítěze jednotlivých kategorií. Vzhledem k protiepidemickým opatřením se vyhlášení vítězných projektů přesunulo na rok 2021 a proběhlo nakonec formou on-line přenosu.

Mezinárodní soutěž Baumit Life Challenge je každé dva roky ukázkou propojení vysoce kvalitních omítkových materiálů Baumit s mimořádnou kreativitou architektů, investorů a realizačních firem. Přihlášené projekty velmi často ukazují možnosti ve strukturách dekorativních omítek Baumit CreativTop s nejširší nabídkou 888 odstínů fasádních barev ve vzorníku Baumit Life.

„Konáním této prestižní mezinárodní oborové soutěže jsme chtěli především zvýšit povědomí o oblasti fasádních barev a jejich širokém uplatnění. Naší touhou bylo podnítit kreativitu architektů a umožnit jim lepší porozumění tomu, jak lze s pomocí různých materiálů Baumit realizovat fasády významných objektů, které budou sloužit několika generacím. Tak se zrodila myšlenka soutěže Baumit Life Challenge. Děkuji tedy všem účastníkům, Baumit partnerům a spolupracovníkům, jakož i mezinárodní odborné porotě. Ti všichni se přičinili o to, aby se tento jedinečný projekt mohl vůbec realizovat,“ řekl při vyhlášení vítězů všech kategorií Robert Schmid, jednatel skupiny Baumit a zástupce majitelů skupiny Schmid Industrieholding.

Rekordní účast v tomto ročníku potvrdilo 385 přihlášených projektů z 26 zemí. Do závěrečné nominace se v kategorii bytový dům dostal mimo jiné i český projekt U Pernikářky 7 tvůrců Podlipný Sladký architekti s.r.o., jeden z účastníků soutěže Fasáda roku organizované společností Baumit v České republice. Jedná se o nový koncept luxusu s důrazem na pohodlné, zdravé a energeticky efektivní bydlení. Zastoupení měla Česká republika také v odborné porotě, jejímž členem byl Ing. arch. Richard Černý.

Z 36 závěrečných nominací z 16 zemí, které se probojovaly do finále, ocenila zmíněná odborná porota hlavní cenou Life Challenge 2021 Award projekt MO Museum ve Vilniusu od architektů ze Studio Libeskind a Do Architects. Kromě zlaté trofeje, jejímž tvůrcem je známý slovenský sochař Ján Ťapák, čeká vítězný tým i finanční odměna ve výši 6 600 €. Vedle toho se z finanční odměny ve výši 3 300 € mohou těšit i vítězové šesti jednotlivých kategorií soutěže.

Poslední ročník Baumit Life Challenge byl indikátorem trendů v oblasti omítkových systémů a jejich barevného ztvárnění, zvláště rostoucí obliby bílých fasád mezi špičkovými evropskými architekty. Jako reakci na tento trend přináší Baumit v roce 2021 nový koncept bílých odstínů fasádních barev pod názvem „Shades of White“ s 12 novými odstíny bílé pro perfektní ztvárnění moderních fasád.


podle podkladů společnosti Baumit

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz