Benefiční koncert má podpořit přestavbu Milíčovy kaple

Benefiční koncert má podpořit přestavbu Milíčovy kaple

(26. 3. 2015) (ČTK) - Podpořit rekonstrukci chátrající Milíčovy kaple a vznik komunitního a pastoračního centra v Praze Malešicích mohou dnes návštěvníci benefičního koncertu. Bude se konat v prostorách sboru Českobratrské církve evangelické (ČCE) v Korunní ulici na Vinohradech. Začíná v 18:30 a vystoupí na něm pěvecký sbor Besharmonie. Dlouho nevyužívaná kaple se bude rekonstruovat podle návrhu architekta Davida Vávry.

 
 
 
 

Benefiční koncert má podpořit přestavbu Milíčovy kaple

(ČTK) - Podpořit rekonstrukci chátrající Milíčovy kaple a vznik komunitního a pastoračního centra v Praze Malešicích mohou dnes návštěvníci benefičního koncertu. Bude se konat v prostorách sboru Českobratrské církve evangelické (ČCE) v Korunní ulici na Vinohradech. Začíná v 18:30 a vystoupí na něm pěvecký sbor Besharmonie. Dlouho nevyužívaná kaple se bude rekonstruovat podle návrhu architekta Davida Vávry.

Milíčova kaple v Malešicích - vizualizace dostavby (zdroj: Facebook/ Milíčova kaple Milíčova kaple v Malešicích - vizualizace dostavby (zdroj: Facebook/ Milíčova kaple

Benefiční koncert má podpořit přestavbu Milíčovy kaple. Milíčova kaple byla postavena na začátku 50. let minulého století podle návrhu architekta Bohumila Bareše. Jméno nese po kazateli ze 14. století Janu Milíči z Kroměříže. Svému účelu sloužila do začátku 80. let, pak byla kvůli špatnému stavu budovy, malému počtu věřících a dostatečnému množství evangelických sborů v okolí uzavřena. Do roku 2005 byla majetkem sboru českobratrské církve na Jarově a od loňska patří pražskému sboru Ochranovského seniorátu ČCE.

Ochranovský seniorát vznikl v roce 2000 ze sborů Jednoty bratrské, když se česká Jednota bratrská rozštěpila na dvě části. Pod Ochranovský seniorát patří devět sborů z různých míst v ČR včetně jednoho pražského. Ten právě plánuje rekonstruovat malešickou Milíčovu kapli.

Renovací a přístavbou vznikne komunitní a pastorační centrum se zázemím pro sbor, který dnes nemá vlastní prostory. "V nově přistavené části bude byt kazatele, kancelář sboru, sborový archiv, místnost pro setkávání menších skupin," říká farářka ochranovského sboru Eva Šormová.

Přístavba za stávající objekt bude stát asi 6,5 milionu korun, další dva miliony jsou potřeba na rekonstrukci kaple. Sbor plánuje v kapli organizovat i přednášky, loutková divadla pro předškolní děti, benefiční koncerty, diskusní skupiny, mateřské centrum, klub starších věkem, výstavy, koncerty základních uměleckých škol, pěvecký sbor a cvičení na varhany.

Milíčova kaple v Malešicích - vizualizace dostavby (zdroj: Facebook/ Milíčova kaple Milíčova kaple v Malešicích - vizualizace dostavby (zdroj: Facebook/ Milíčova kaple
Milíčova kaple v Malešicích - vizualizace dostavby (zdroj: Facebook/ Milíčova kaple)

Doplněno Stavbaweb:
Závěrečné slovo Ak.arch. DAVIDA VÁVRY z Průvodní zprávy k projektu přestavby Milíčovy kaple:
Milíčova kaple z roku 1950 původně církve ČCE je nenápadná, přesto mimořádná církevní stavba...

I když se jedná o skromnou stavbu, může být rekonstrukce této kaple velkým krokem v životě nejen sboru, ale i celé Jednoty Bratrské, která se po šoku s nedávnými podivnými správci zvedá z popela omylů a drobná architektura může být onou potřebnou směrovkou, že nastávají lepší časy.

Celou zprávu si v případě zájmu můžete přečíst ZDE.

Milíčova modlitebna v Malešicích
Besharmonie


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz