Bílá vila

Bílá vila

Praha - Hloubětín

(3. 3. 2021) Master Design

   
 
 
 
 

Bílá vila

Novostavba je umístěna v klidné lokalitě na dvou spojených parcelách. Severovýchodním směrem vycházejí do příkrého svahu, což je kompenzováno výhledy do okolí. Zadáním byla dispozice 5+kk a samostatný byt s vlastním vstupem.


Dům jsme řešili jako racionální hmotovou strukturu reagující na vnější podmínky – zásadní roli sehrál terénní reliéf, který předurčil trojpodlažní stavbu. Toto řešení efektivně využívá vnitřních prostorů z hlediska oslunění. Dům byl zónován tak, aby se schodiště využívalo co nejméně, ideálně přes jedno podlaží. Myšlenka návrhu byla soustředěna na oslunění interiérů, na výhledy a na vytvoření komfortního bydlení. Společenskou zónu jsme umístili do nejnižšího podlaží, abychom ji co nejlépe propojili se zahradou.
 
Stavba je tvořena na principu potlačení monumentálnosti a podporuje průnik světla do vnitřních prostorů. Střídmosti a vyváženosti svědčí i řešení fasád, pracující s principem jednoduchosti i charakteru odlehčení a zhmotnění.
 
Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
50.1059288
14.5379250
Bílá vila

Bílá vila
Praha - Hloubětín

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz