Bílá vila

Bílá vila

Praha - Hloubětín

(3. 3. 2021) Master Design

   
 
 
 
 

Bílá vila

Novostavba je umístěna v klidné lokalitě na dvou spojených parcelách. Severovýchodním směrem vycházejí do příkrého svahu, což je kompenzováno výhledy do okolí. Zadáním byla dispozice 5+kk a samostatný byt s vlastním vstupem.


Dům jsme řešili jako racionální hmotovou strukturu reagující na vnější podmínky – zásadní roli sehrál terénní reliéf, který předurčil trojpodlažní stavbu. Toto řešení efektivně využívá vnitřních prostorů z hlediska oslunění. Dům byl zónován tak, aby se schodiště využívalo co nejméně, ideálně přes jedno podlaží. Myšlenka návrhu byla soustředěna na oslunění interiérů, na výhledy a na vytvoření komfortního bydlení. Společenskou zónu jsme umístili do nejnižšího podlaží, abychom ji co nejlépe propojili se zahradou.
 
Stavba je tvořena na principu potlačení monumentálnosti a podporuje průnik světla do vnitřních prostorů. Střídmosti a vyváženosti svědčí i řešení fasád, pracující s principem jednoduchosti i charakteru odlehčení a zhmotnění.
 
Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
50.1059288
14.5379250
Bílá vila

Bílá vila
Praha - Hloubětín

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz