Biologické centrum AV ČR

Biologické centrum AV ČR

(6. 6. 2019) Po přestavbě má vytvořit jeden celek, vznikne centrální pasáž

   
 
 
 
 

Biologické centrum AV ČR

(ČTK)  - Vytvořit z několika budov jeden celek chce projekt modernizace českobudějovického Biologického centra Akademie věd ČR. Náklady na přestavbu, kterou zástupci vědeckého pracoviště v úterý 4. června 2019 představili, činí přibližně dvě miliardy korun. První práce na projektu začnou příští rok. Novinářům to řekli zástupci Biologického centra AV ČR.

Budovy nyní propojují dlouhé chodby. "Mezi jednotlivými objekty vznikne centrální pasáž, která bude fungovat jako kryté náměstí, kde se mohou pracovníci setkávat a sdílet své myšlenky. Bude tu prostor pro jednací místnosti, neformální posezení s občerstvením, ale také pro sdílená pracoviště, která využívají zaměstnanci všech ústavů, jako je například laboratoř elektronové mikroskopie," uvedl Martin Krupauer z ateliéru A8000, který připravil architektonickou studii.

Se svými šesti výzkumnými pracovišti je biologické centrum největším mimopražským ústavem Akademie věd ČR a zároveň patří mezi největší vědecké instituce ekologicky orientovaného výzkumu v Evropě. Pracuje v něm 700 zaměstnanců. "Chceme držet krok se světovou vědou a k tomu potřebujeme patřičné zázemí," řekl ředitel Biologického centra Libor Grubhoffer. Postupná modernizace potrvá přibližně 10 let.

Biologické centrum shání peníze na projekt. Zatím má slíbených 500 milionů korun od Akademie věd, která peníze poskytne v následujících deseti letech. Jen projekční příprava projektu bude stát více než 37 milionů korun. Akci finančně podpořil Jihočeský kraj i město České Budějovice.

Biologické centrum se mimo jiné skládá z entomologického ústavu, parazitologického ústavu, ústavu molekulární biologie rostlin, hydrobiologického ústavu, ústavu půdní biologie a výzkumné infrastruktury SoWa. Většina budov je starší než 40 let.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz