Bistro na Nové radnici

Bistro na Nové radnici

U Radnice 1, 110 00 Praha 1

(19. 3. 2018) Obsluhují v něm lidé se zdravotním postižením

   
 
 
 
 

Bistro na Nové radnici

Na konci února se v Nové radnici na Mariánském náměstí v Praze otevřelo zrekonstruované bistro. Za jeho renovací stojí edit! architekti, kteří jej navrhli jako světlý prostor otevřený všem. Interiér respektuje kontext významné historické budovy a je vybaven nábytkem českých výrobců. Úpravy trvaly 6 měsíců, podnik nadále funguje pod názvem Bistro na Nové radnici a pracují v něm lidé se zdravotním postižením.

„Interiér nového bistra na pražském magistrátu je navržen jako světlý, čistý a otevřený prostor, který respektuje kontext významné historické budovy. Základní použité materiály jsou přírodního charakteru s důrazem na využití tradičních technologií a stavebních postupů. Práce s jemným ornamentem, který nenápadně lemuje zóny výdeje a sezení, odkazuje na řemeslnou zručnost a komplexní pojetí interiérů celého objektu,“ vysvětluje architekt Vítězslav Danda ze studia edit!.

Architekti navrhli renovaci veřejně přístupné části, tedy výdeje a sezení. V interiéru pracují s keramickou mozaikou, která lemováním akcentuje jednotlivé výklenky pro sezení a pro výdej. Lemování se propisuje i do podlahy ze světlého terazza. Vybavení tvoří židle českého výrobce TON, stoly z bílého mramoru s litinovými podnožemi, lavice a pult v přední části bistra jsou truhlářské výrobky z přírodního dubu.

Bistro na Nové radnici je otevřené od pondělí do pátku nejen pro zaměstnance Magistrátu hl. m. Prahy, ale také veřejnosti. Zaměstnávat bude i lidi se zdravotním postižením, které chce přirozeně integrovat do sociálního života, z něhož jsou bohužel často vylučováni.
tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:
Podrobně popsaný projekt najdete na stránkách autorů najdete ZDE.
Zprávu o otevření bistra najdete ZDE.
Bistro s původním názvem  „Na Louži“, bylo otevřeno v říjnu 2016 jako pilotní projekt, jehož prostřednictvím si pražský magistrát testoval způsob spolupráce se sociálními podniky. Bistro provozuje sociální podnik Startujeme. Více informací najdete ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

 
 
 
 
50.087156
14.419123
Bistro na Nové radnici

Bistro na Nové radnici
U Radnice 1
110 00 Praha 1

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz