Bistro Proti Proudu

Bistro Proti Proudu

Březinova 22/471, 186 00 Praha 8 - Karlín

(18. 6. 2015) Mimosa architekti, Modulora

   
 
 
 
 

Bistro Proti Proudu

Proud a spojení jsou hlavní motivy interiéru bistra Proti proudu v pražském Karlíně. Inspirace karlínským inovátorem v obklasti elektrotechniky – Františkem Křižíkem – se prolnula s myšlenkou propojení skrze dobrou kávu a skvělé jídlo.
Hlavní barovou stěnou z bílé překližky s perforací je vytvořen rastr, na který jsou navázany veškeré prvky na stěně, od vodicích terčů drátů po roli popsanou každodenním menu. Síť drátů rozbíhající se od spínačů za pultem ke světlům nad stoly zviditelňuje propojení mezi obsluhou a hosty. Světla jsou ovládána jednotlivě, rozmístění spínačů v rastru stěny za pultem přepisuje rozmístění světel v prostoru. Světla se rozsvěcují a zhasínají s přicházejícími a odcházejícími hosty, s každým otevřením vstupních dveří se tak bistro trochu rozproudí.
Textura překližky je tlumeným odrazem vzoru kamenné podlahy, stejně tak dubová deska pultu a jednotlivých stolů. Ocelovým prvkům je ponechán charakter surového černého železa. Výjimkou je jen rezavý pult s mottem, které rez neohrozí – IN COFFEE WE TRUST.

Autorská zpráva
Foto: Fotografie & Koncept: Jakub Skokan, Martin Tůma - BoysPlayNice.com


 

Místo: Březinova 22/471, 186 00 Praha 8 – Karlín
web: www.bistroprotiproudu.cz
Investor: Karolina a David Koneční
Autor: Mimosa architekti, Modulora
Projekt: 12/2014
Realizace: 3/2015
Realizace: Mimosa architekti www.mimosa.cz, Modulora www.modulora.cz

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2015

 
 
 
 
50.0945329
14.4561297
Bistro Proti Proudu

Bistro Proti Proudu
Březinova 22/471
186 00 Praha 8 - Karlín

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz