Bliss Day Spa Hodonín

Bliss Day Spa Hodonín

(1. 8. 2013) Denní lázně v Hodoníně by se mohly otevřít v lednu 2015. Na podzim chce ředitel Milan Sýkora udělat výběrové řízení a v prosinci začít stavět, řekl ČTK.

 
 
 
 

Bliss Day Spa Hodonín

Denní lázně v Hodoníně by se mohly otevřít v lednu 2015. Na podzim chce ředitel Milan Sýkora udělat výběrové řízení a v prosinci začít stavět, řekl ČTK.


(ČTK) - První hosté by měli do denních lázní v Hodoníně přijít podle ideálního scénáře v lednu 2015. Společnost Lázně Hodonín totiž uspěla se žádostí o dotaci a na projekt takzvaných Bliss Day Spa za 120 milionů korun z Regionálního operačního programu dostanou 39 milionů.

Denní lázně jsou poslední službou, která v Hodoníně chybí. "Dotvořili bychom komplex nabídky pro klienty. Denní lázně chceme pojímat hodně léčebně," uvedl Sýkora. Jejich atraktivita spočívá v tom, že se lidé nemusejí ubytovávat a přijdou pouze na proceduru. Sýkora tak vidí potenciál v zákaznících z bližšího okolí Hodonína, tedy i ze Slovenska a Rakouska.

Denní lázně nabídnou například kryokomoru, fototerapii, solné lázně, jodové sprchy a bazén. Příležitost tak vznikne i pro poskytovatele ubytování v Hodoníně a okolí. "Budou si moct vytvořit balíčky, do nichž zahrnou naše lázeňské procedury," uvedl Sýkora.

Pokud se podaří na podzim vybrat dodavatele stavby a začne se stavět podle plánů v prosinci, stavba bude hotová na konci příštího roku. Dvě ze tří stavebních povolení už lázně získaly, třetí by podle Sýkory neměl být problém.

Nový provoz zajistí 14 pracovních míst, což je pozitivní zejména poté co lázně musely na konci loňského roku propouštět. Kvůli změně systému úhrady zdravotní péče lázním ubyli klienti, jimž pobyt hradí zdravotní pojišťovna. Zatímco odhad ministerstva zdravotnictví byl 15 procent, skutečnost je daleko horší. "Celorepublikový propad je 30 až 40 procent, u nás 34 procent. Pobyty jsou také kratší," poznamenal Sýkora. Po 21 propuštěných zaměstnancích, což bylo 15 procent stavu, už k žádným výpovědím Sýkora nesáhl. "Denní lázně pro nás budou takový polštář, kam můžeme zaměstnance v případě potřeby převést," řekl. Ředitel věří, že nové služby přivedou některé klienty zpět.

Bliss Day Spa Hodonín

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz