Blue Forest: Eko-okoun

Blue Forest: Eko-okoun

(14. 3. 2012) Rychle smontovatelný "stromodům".

 
 
 
 

Blue Forest: Eko-okoun

Rychle smontovatelný "stromodům".

"Eko-okoun je rychle smontovatelný "stromodům" od architektonické a stavební firmy blue forest z Jižníhu Sussexu. Po přípravě místa může být konstrukce výhradně z přírodních materiálů a minimálně ovlivňující terén sestavena během pěti dnů. Na půdorysu 6x8 metrů je kuchyně, jídelní a obývací zóna a ložnice. Pohodlně tu mohou přebývat 4 osoby. Oválný řez domu je kolem dokola "zabalen" do střešního pláště. S okolím ho vizuálně spojují okna a veranda tvarovaná jako hluboký převis.
Pro umístění na vlastní zahradě, může majitel získat stavební povolení pro malý byt, jehož životnost se předpokládá na 15 let. Ideální je připojení na stávající infrastrukturu, septik však může také posloužit. Různé obnovitelné zdroje energie mimo síť pak umožňují úplnou nezávislost.
Interiér lze přizpůsobit a přeprojektovat na kancelář, ateliér nebo učebnu.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

7. 4. 2021 17:53:59. Re: Blue Forest: Eko-okoun. Eva Jílková

 
 
 
 

7. 4. 2021 17:53:59. Re: Blue Forest: Eko-okoun. Eva Jílková

  Velmi osvěžující zajímavé bydlení, jaká je asi cena na klíč?


Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz