Bořek Šípek: Živý dům

Bořek Šípek: Živý dům

(21. 11. 2014) V lukrativní lokalitě Hrazené ulice vznikla stavba architekta a designéra Bořka Šípka, speciálně navržená jako sídlo internetového portálu Živéfirmy.cz. Čtyřpodlažní budova nabídne prostor pro kanceláře a obchody, přilehlá platanová alej místo pro odpočinek a relaxaci.

 
 
 
 

Bořek Šípek: Živý dům

V lukrativní lokalitě Hrazené ulice vznikla stavba architekta a designéra Bořka Šípka, speciálně navržená jako sídlo internetového portálu Živéfirmy.cz. Čtyřpodlažní budova nabídne prostor pro kanceláře a obchody, přilehlá platanová alej místo pro odpočinek a relaxaci.

Nejnovější architektonický projekt Bořka Šípka v České republice, na jehož návrhu spolupracovali také architekti Ondřej Kukral a Pavel Rek, představuje multifunkční budova, která nabízí obchodní a kancelářské prostory s možností přestavby na byty. Stavba ve své finální podobě poskytuje velkorysých 1800 m² využitelné plochy, z toho 1500 m² určených pro kancelářské nebo bytové prostory a 300 m² maloobchodních prostor. K budově náleží téměř 30 nových parkovacích míst ve vnitrobloku. Budova je vybavena dvěma osobními výtahy, které zabezpečují bezbariérový přístup do všech prostorů, bezpečnostním protipožárním systémem a nonstop ostrahou."Firmy si obvykle nechávají postavit pravoúhlé administrativní budovy nebo kolosální byznys centra, pro Živéfirmy.cz jsme však navrhli v podstatě celou ulici,“ říká architekt Bořek Šípek a pokračuje: „Od začátku mě fascinovala možnost přinést něco nového do této historické části města. Zástavba, která zde před tím byla, se totiž už dlouhou dobu nacházela v kritickém stavu a my jsme měli možnost to změnit. Jsem opravdu moc rád, že jsme na tuto změnu měli s investorem stejný pohled, a i když jsme se vydali cestou invence a kreativity, bylo to s ohledem na původní ráz okolí. Dá se říct, že jsme této lokalitě vdechli nový život, a také proto jsme se budovu rozhodli pojmenovat Databox Živý dům.“


Pět domů propojených v jeden Fasáda budovy vytváří iluzi pěti navzájem nezávislých bytových domů, jednotlivá patra interiéru jsou však vzájemně zcela provázaná a tvoří otevřenou variabilní plochu. Dílčí části domu se navzájem odlišují barevným provedením v teplých tónech, které lokalitu celkově rozzářily. Zároveň vynikají různými dekorativními prvky a jsou vybavené balkóny, lodžiemi a terasami. Balkóny jsou doplněné o skleněné elementy z dílny Bořka Šípka speciálně navržené pro tuto stavbu. Terasy ozvláštňují fasádní průhledy vytvořené z pohledového betonu. Spodní část fasády je tvořena obkladem z řeckého travertinu.

Variabilní interiér se přizpůsobí potřebám nájemníků Interiéry s dvojitou podlahou umožní velkou variabilitu dispozice a snadnou přestavbu otevřených prostorů na menší kanceláře či bytové jednotky různých dispozic od 1+kk až po 4+kk. V současnosti se na třech podlažích budovy nacházejí kancelářské prostory splňující nejvyšší mezinárodní standardy. Nejvyšší čtvrté patro je vybavené zasedací místností, relax zónou pro zaměstnance a terasou s jedinečným výhledem na lokalitu Starého města. Prostory má v této chvíli v pronájmu liberecká společnost Živéfirmy.cz a měly by se stát novým působištěm týmů péče o zákazníky.

Investor usiluje o celkovou revitalizaci lokality V posledních letech prošla Hrazená ulice několika významnými rekonstrukcemi, přibyly zde obytné domy, malé obchody, restaurace či horolezecké centrum pro aktivní oddych. Nová stavba od Bořka Šípka však započaté snahy o revitalizaci lokality konečně sjednotila a dodala jim výjimečný ráz. „Hrazená ulice se nachází v atraktivní lokalitě v samotném srdci města, dlouhou dobu to ale byla část města, které se lidé vyhýbali. Od začátku jsme tedy k projektu přistupovali s tím, že architektonický návrh musí počítat s celkovou revitalizací prostředí. Byli jsme dokonce ochotni na vlastní náklady opravit část městské komunikace, která zde vede. Naší snahou bylo vytvořit příjemné místo pro lidi, které bude vhodné pro práci, bydlení, zábavu i volný čas a myslím, že se nám to ve spolupráci s panem Šípkem opravdu povedlo,“ říká Daniel Peterka, investor stavby a majitel internetového portálu Živéfirmy.cz, a dodává: „I proto jsme bez váhání podpořili návrh, ve kterém se počítalo s výsadbou platanové aleje, která je ideálním místem pro setkávání, oddych a relaxaci. Mrzí mě, že zelených oáz v centru Liberce neustále ubývá, proto se mi hned líbil nápad vytvořit malý park uprostřed náměstí.“

Tisková zpráva, Liberec, listopad 2014
www.zivefirmy.cz
www.databox.cz

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz