Bomma Atelier

Bomma Atelier

Spálená 4, Praha 1

(13. 9. 2021) Sophie Wannenes

   
 
 
 
 

Bomma Atelier

Kubistický Dům Diamant v historickém centru Prahy ukrývá nové místo pro setkávání odborníků i nadšenců s vášní pro design. Zcela poprvé jsou tu k vidění všechny kolekce svítidel značky BOMMA. Jedinečný apartmán kombinuje původní, na míru zhotovený funkcionalistický nábytek s produkty předních světových značek současného interiérového designu, a vybízí tak k diskusi o možnostech tohoto oboru.

Český výrobce křišťálových svítidel si zvolil pro svůj první showroom netradičně členěný byt v kubistickém domě, který navrhl architekt Emil Králíček v roce 1912. BOMMA, jejíž sklárna se otevřela přesně sto let po vzniku tohoto kubistického klenotu, si byt pronajala od potomků spisovatele, politika a představitele prvorepublikové avantgardy Adolfa Hoffmeistera. Ten nechal dům postavit a v bytě žil.


BOMMA Atelier však neslouží pouze k prezentaci křišťálových svítidel v kontextu dalších špičkových značek, umění a dobového nábytku. Cílem bylo v jedinečném prostředí vybudovat místo zasvěcené interiérovému designu jako živý prostor pro inspiraci a setkávání odborné i laické veřejnosti. Nad rámec schůzek se svými partnery a zákazníky zde BOMMA plánuje organizovat eventy, přednášky a také natáčet podcast BOMMA Design Talks o interiérovém designu.

„Stavíme na originálním designu, špičkové řemeslné kvalitě a snaze tvořit výjimečné, nadčasové produkty. Ve spojení s unikátní architekturou a interiérovým řešením ateliéru se dojem z originální estetiky jen umocňuje. Nechtěli jsme tu jen odprezentovat naše kolekce, šlo nám o vytvoření skutečně inspirativního prostoru. Oslovili jsme proto Sophii Wannenes z Milána, která se se svým charakteristickým italským přístupem k designu vymyká všudypřítomnému minimalismu. Umí propojovat různé styly a odvážnými kombinacemi podtrhne charakter produktů,” uvádí Eva Kozarová, marketingová ředitelka značky BOMMA.

„Koncept vychází z evropských trendů, do kterých jsou vmíchány barvy tak, aby vytvořily až scénografickou, avšak harmonickou atmosféru. Výsledkem je místo pro život, práci i vzdělávání. Prostředí pro designéry i značky, které spojuje láska k designu,“ dodává Sophie Wannenes.

Podoba interiérů však není neměnná. Záměrem je, aby se atelier stále proměňoval a skutečně tak ukazoval možnosti práce s prostorem. Již nyní přislíbilo účast několik zahraničních designérů, kteří v rezidenčním křídle bytu mohou bydlet. Výsledkem jejich práce budou návrhy na proměny místností nebo zcela nové kolekce svítidel.

Kombinací původního zařízení bytu se svítidly BOMMA, uměním, nábytkem a dekoracemi od předních světových značek současného designu vznikl unikátní prostor, který si klade za cíl rozvést diskusi o možnostech různého pojetí interiérového designu.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice


Autoři: Sophie Wannenes; spoluautor Václav Mlynář, kreativní ředitel Bommy
Projekt: Monument Office
Grafický design: František Kast/PageFive
Kurátorka uměleckých děl: Danica Kovářová
Hlavní dodavatel produktů: PalermoUno
Umělecká díla: Matyáš Chochola, Michaela Karásek Čejková, Veronika Drahotová, Alena Kotzmannová, Peter Fabo
Užitná plocha: 178 m²

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2021

 
 
 
 
50.0793657
14.4197598
Bomma Atelier

Bomma Atelier
Spálená 4
Praha 1

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz