Boží muka u Hořenic

Boží muka u Hořenic

(1. 7. 2022) 3+1 architekti

   
 
 
 
 

Boží muka u Hořenic

S nápadem oživit boží muka na pastvinách nedaleko hořenického statku přišli jeho obyvatelé zhruba před třemi lety. Z původní stavby tu zbýval nečitelný fragment.


Chtěli jsme posílit charakter místa a vrátit do krajiny drobný ukazatel. Křesťanská symbolika je zřetelná. Víc než definitivou je ale stavba otázkou, podnětem. Jednoduchá forma je čitelná a byla též praktická pro svépomocnou stavbu, se kterou jsme počítali. Předpokládáme, že železobetonová konstrukce bude v čase dobře odolávat vnějším vlivům a zároveň vyžadovat pouze minimální údržbu.

Stavba byla provedena svépomocí rodinou Kobzů, kteří zároveň nesli veškeré finanční náklady (s drobnou výjimkou příspěvku obce, která se nakonec přidala).

Autorská zpráva

Místo: 50.3549417N, 13.3290411E
Autor: 3+1 architekti (Plánička, Panenka)

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

 
 
 
 
50.3549417N
13.3290411E
Boží muka u Hořenic

Boží muka u Hořenic

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz