Bratislavská aréna pro hokejový šampionát byla zkolaudována

Bratislavská aréna pro hokejový šampionát byla zkolaudována

 
 
 
 

Bratislavská aréna pro hokejový šampionát byla zkolaudována

Bratislava 12. dubna (ČTK) - Zrekonstruovaný bratislavský Zimní stadion Ondreje Nepely, na němž se bude hrát většina zápasů nadcházejícího mistrovství světa v hokeji, byl dnes zkolaudován. Rozhodnutí zatím není právoplatné, do 15 dnů je vůči němu možné podat odvolání. Informoval o tom portál Sme.sk.

"V tuto chvíli je to podepsáno. V pátek večer jsem dostal všechny dokumenty, měl jsem drobné výhrady, ale v úterý odpoledne jsem rozhodnutí podepsal," uvedl Rudolf Kusý, starosta bratislavské městské části Nové Mesto, kde se aréna nachází. Upozornil například na prasklé sklo a prosadil také omezení pro konání kulturních akcí na stadionu pouze do desáté večer.

"Hala je zkolaudována, plyne lhůta na odvolání, ale v tom problém nevidím," dodal Kusý. Starosta nepředpokládá, že by měl někdo námitky. Pokud se účastníci vzdají práva na odvolání, rozhodnutí může vstoupit v platnost i dříve než za dva týdny. Šampionát začíná 29. dubna.

Rekonstrukce arény začala zhruba před dvěma lety a vyšla asi na 96 milionů eur (2,3 miliardy korun). Financovaly ji stát a město. Během modernizace byla zbourána většina původní haly, po přestavbě se její kapacita zvýšila asi o čtvrtinu na 10.000 diváků.

V Bratislavě budou hrát své zápasy v základních skupinách slovenská i česká reprezentace, stadion bude hostit také utkání o medaile. Část zápasů mistrovství se bude hrát v Košicích.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.