Brněnští radní schválili pro přeměnu Moravského náměstí výjimku

Brněnští radní schválili pro přeměnu Moravského náměstí výjimku

(14. 4. 2020) Moravské náměstí tak bude možné přebudovat podle vítězného architektonického návrhu

 
 
 
 

Brněnští radní schválili pro přeměnu Moravského náměstí výjimku

(ČTK) - Brněnští radní schválili výjimku z vyhlášky o ochraně zeleně, aby bylo možné přebudovat Moravské náměstí podle vítězného architektonického návrhu. Výjimku, kterou rada schválila na žádost městské části Brno-střed, ještě musejí schválit zastupitelé, uvedl 8. dubna 2020 v tiskové zprávě náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Přestavba by měla začít příští rok a tamní park by měl být výrazně přívětivější než dnes, bude tam i kavárna. Podle dřívějších informací starosty městské části Brno-střed Vojtěcha Mencla (ODS) by měla přeměna stát 50 milionů korun.

Vítěze architektonické soutěže, jímž se stala společnost consequence forma, vybrala městská část koncem roku 2016 a původně uvažovala o tom, že se bude stavět už v roce 2018.

Současná podoba parku s centrálním vodotryskem je ze 70. let minulého století. Upravit se mají cesty, lavičky, kašna, má zde vzniknout kavárna s veřejnými záchody, která park částečně odcloní od frekventovaného Koliště. Výhled z ní má být do parku a směrem k Rašínově ulici.

Rekonstrukce náměstí i výstavba objektu respektují stávající hodnoty místa, především vzrostlé stromy, které mají pro park velký význam. Střecha kavárny je zakomponována do parku tak, aby stromy mohly ve dvou místech prostupovat kruhovými otvory a vytvořit tak lokalitu se silnou atmosférou a posezením pod stromy.

Doplněno Stavbaweb:
Informace o soutěži včetně výsledků najdete ZDE.

Související články:
Rekonstrukce Moravského náměstí v Brně  8.2.2018
Léto na Moravském náměstí  23.5.2017
Budoucí podoba Moravského náměstí v Brně  5.12.2016
Rehabilitace Moravského náměstí v Brně  8.9.2008


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz