Brno hledá projektanta na Janáčkovo kulturní centrum

Brno hledá projektanta na Janáčkovo kulturní centrum

(5. 5. 2016) Termín na podání přihlášek je do 27. června.

   
 
 
 
 

Brno hledá projektanta na Janáčkovo kulturní centrum

(ČTK) - Brno hledá projektanta na stavbu Janáčkova kulturního centra. Úkolem projektanta bude dispoziční řešení budovy a samotný koncertní sál, sdělila dnes v tiskové zprávě mluvčí sálu Kateřina Konečná. Podle primátora Brna Petra Vokřála (ANO) je výběr projektanta dalším důležitým krokem k výstavbě. Janáčkovo kulturní centrum vznikne na rohu Besední a Veselé ulice skoro za 1,3 miliardy korun. Nabídne 1250 míst. Město chce zahájit stavbu sálu na konci příštího roku.

Termín na podání přihlášek je do 27. června. "Projektant navrhne dispoziční řešení vnitřku budovy, jako například šatny, kanceláře, zkušebny, společné prostory, ale také samotný sál, jeho tvar, velikost, rozmístění sedadel, odhlučnění, materiály obkladů a podobně," uvedla Konečná.

Podle ní by měl být dodavatelem dokumentace tým odborníků a autorizovaných osob. "Nebudou ho tvořit jen projektanti a architekti, ale především odborníci na akustiku," uvedla. Město požaduje, aby projektanti měli zkušenosti s projektováním koncertních sálů, ale i se stavbou velkých objektů a stavbami v památkových zónách. "Máme signály, že se o projekt zajímají odborníci z několika zemí, nejen evropských," uvedla Marie Kučerová, ředitelka Filharmonie Brno, která najde v Janáčkově kulturním centru zázemí. Více než sto členů Filharmonie Brno totiž hraje a zkouší v nevyhovujících podmínkách.

O vítězi rozhodne odborná komise. Její složení zatím není jasné, jedním z členů by však mohl být nový městský architekt Michal Sedláček. "Po kvalifikačním kole bude následovat soutěžní kolo, ve kterém rozhodne cena projektu. Následné projekční práce pak potrvají přibližně rok," uvedla Konečná. Mezi tím se se podle ní bude pracovat na rozdělení financování mezi město, kraj a stát.

V místě nejprve vzniknou garáže bezmála pro 200 aut. Pokud nenastanou problémy, mohla by na stavbu garáží plynule navázat samotná stavba sálu.

Doplněno Stavbaweb:

Mezinárodní architektonická soutěž na kulturní a kongresové centrum v Brně proběhla v letech 2003–2004. Vítězem se stal Atelier M1 architekti. Na soutěž navázala studie proveditelnosti a v letech 2009–2013 projekt k územnímu řízení.
V roce 2013 bylo zahájeno územní řízení s rozdělením na dvě etapy – podzemní část zahrnující parkovací dům a nadzemní část, tedy samotné Janáčkovo kulturní centrum. V témže roce bylo vydáno územní rozhodnutí pro obě etapy, později stavební povolení pro první etapu.
Aktuální informace najdete na webu projektu www.salprobrno.cz

Atelier M1: Janáčkovo kulturní centrum v Brně
Soutěž

Související články:
V Brně začala výstavba nových podzemních garáží 10.2.2015
V Brně vzniká memorandum ke stavbě koncertního sálu filharmoniků 7.12.2009
Chystanou koncertní síň zakreslí letos projektanti do mapy Brna 16.4.2009
Chystanou koncertní síň zakreslí letos projektanti do mapy Brna 19.1.2009
Stavba nové koncertní síně v Brně by mohla začít v roce 2010 14.10.2008
Se stavbou a provozem koncertní síně v Brně mají pomoci investoři 13.5.2008 

Parkovací dům Kopečná 3.6.2014
Nový parkovací dům pro 400 aut v Brně 6.12.2013

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz