Brno postaví v proluce ve Vojtově ulici sociální bydlení i park

Brno postaví v proluce ve Vojtově ulici sociální bydlení i park

(26. 9. 2014) (ČTK) - Proluka mezi ulicemi Vojtova, Grmelova a Havlenova poblíž brněnského centra by se měla příští rok začít zastavovat. Město zde plánuje dům se 73 startovacími byty a dům s pečovatelskou službou se 43 byty. V něm budou i veřejné prostory, součástí projektu je také park. Město počítá s investicí 280 miliónů korun, sdělila ČTK mluvčí Zuzana Gregorová.

 
 
 
 

Brno postaví v proluce ve Vojtově ulici sociální bydlení i park

(ČTK) - Proluka mezi ulicemi Vojtova, Grmelova a Havlenova poblíž brněnského centra by se měla příští rok začít zastavovat. Město zde plánuje dům se 73 startovacími byty a dům s pečovatelskou službou se 43 byty. V něm budou i veřejné prostory, součástí projektu je také park. Město počítá s investicí 280 miliónů korun, sdělila ČTK mluvčí Zuzana Gregorová.V obdélníkovém prostoru o velikosti 16 000 metrů čtverečních nikdy nebyly stavby trvalého charakteru, naposledy zde působila firma s kamionovou dopravou, která však lokalitu zahlcovala nákladními auty. V okolí jsou obytné domy, stadion Moravské Slavie a také bývalé garáže dopravního podniku Grmelova. Podle projektanta budou nové objekty respektovat okolní zástavbu.

Vedle startovacích bytů a domu s pečovatelskou službou zde má být také sídlo pečovatelské služby, pobočka Knihovny Jiřího Mahena, kavárna, kulturně-vzdělávací středisko a veřejné záchody. Součástí má být také 160 parkovacích míst.

„Podoba obou domů bude navazovat na atmosféru pavlačových domů 19. století, které se stavěly v empírovém slohu. Pavlače budou orientované do dvora,“ uvádí se v dokumentu pro posouzení vlivů stavby na životní prostředí. Celý blok budov se posune při Havlenově ulici více na východ, aby byly už stojící i nové domy dostatečně světlé. Plánovaný park má mít přes 100 stromů a téměř 2000 keřů, trávník bude zabírat plochu 2000 metrů čtverečních.

Město plánuje, že stavba by měla být hotová na konci roku 2016. Do investice zahrnuje nejen samotnou stavbu, ale také archeologický průzkum a přípravu projektu.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz