Broumov přehodnocuje přestavbu pivovaru na sportovní centrum

Broumov přehodnocuje přestavbu pivovaru na sportovní centrum

 
 
 
 

Broumov přehodnocuje přestavbu pivovaru na sportovní centrum

Projektovou dokumentaci plánované konverze budoucího Sportcentra pivovar Broumov zpracoval Ateliér Tsunami, s. r. o. z Náchoda

Broumov (Náchodsko) 2. února (ČTK) - Zastupitelé Broumova na Náchodsku přehodnocují projekt na přebudování nevyužívaného bývalého pivovaru na sportovní centrum. Projekt za 260 milionů korun schválilo minulé zastupitelstvo, získal také podporu 130 milionů korun z evropských dotací. Noví zastupitelé však chtějí prověřit, zda přestavba a následný provoz nebude příliš nákladný. ČTK to dnes řekl starosta Milan Kotrnec (ČSSD).

"Přehodnocujeme projekt, snažíme se najít odpověď na otázku, zda na celý projekt město má,"
řekl starosta. Zastupitelé na konci minulého roku uložili finančnímu výboru zpracovat stanovisko k možnosti financování stavby a následného provozu Sportcentra Pivovar Broumov, termín mají uložený do dubnového jednání zastupitelů.

"Už moc času nemáme, úplně nejzazší termín je květen, abychom neohrozili případný termín dokončení stavby, na kterém je vázaná dotace,"
řekl Kotrnec. Tvrdí, že pro město s ročním rozpočtem 180 milionů korun je to poměrně náročná investice. "Navíc neznáme sportovní centrum, které by bylo výdělečné," řekl Kotrnec, který zatím nechtěl předjímat, jak projekt dopadne.

Pro projekt vloni v lednu hlasovalo 14 zastupitelů, proti bylo osm a jeden se zdržel. Část zastupitelů už tehdy upozorňovala na to, že se město kvůli projektu výrazně zadluží a v dalších letech bude nutné hradit také provozní náklady celého sportoviště.

Projekt zahrnuje 25 metrů dlouhý plavecký bazén s dalšími vodními atrakcemi, víceúčelovou halu, prostory pro restauraci, bowling a desítky krytých parkovacích stání v podzemí. Z nynějšího nevyužívaného měšťanského pivovaru zůstane pouze čelní stěna, další část stavbaři plánují dostavět. Projekt, který by měl být dokončen do konce roku 2013, má pomoci městu při dalším rozvoji cestovního ruchu.

Současný stav pivovaru v Broumově Návrh Sportcentra od atelieru Tsunami

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.