Budova světového obchodního střediska v New Yorku už má stožár

Budova světového obchodního střediska v New Yorku už má stožár

(15. 5. 2013) (ČTK) - V pátek 10. května stavbaři na vrchol nové budovy světového obchodního střediska (One World Trade Center - OWTC) v New Yorku nainstalovali stožárovou konstrukci. Stavba tak dosáhla konečné výšky 541 metrů, čímž se stala nejvyšší budovou na západní polokouli. Informoval o tom portál nbcnewyork.com. Po více než 11 a půl roce po teroristických útocích z 11. září 2001 je nový mrakodrap téměř hotový.

 
 
 
 

Budova světového obchodního střediska v New Yorku už má stožár

(ČTK) - V pátek 10. května stavbaři na vrchol nové budovy světového obchodního střediska (One World Trade Center - OWTC) v New Yorku nainstalovali stožárovou konstrukci. Stavba tak dosáhla konečné výšky 541 metrů, čímž se stala nejvyšší budovou na západní polokouli. Informoval o tom portál nbcnewyork.com. Po více než 11 a půl roce po teroristických útocích z 11. září 2001 je nový mrakodrap téměř hotový.


Protáhlou věžičku, která váží 758 tun a měří přes 124 metrů, jeřáby vyzvedly na střechu stavby již před týdnem. S jejím konečným umístněním ale museli dělníci vyčkat na méně větrné počasí. Stožárová konstrukce bude sloužit jako vysílací anténa, maják na vrcholu bude viditelný na kilometry daleko.

Věž OWTC, která nesla původně název Věž svobody, je jedním ze čtyř mrakodrapů, jež mají stát okolo základů zřícených "dvojčat". Nyní je tam památník pro 3000 lidí, kteří v místě po teroristickém útoku přišli o život.

Náklady na novostavbu, která by se měla otevřít pro veřejnost příští rok, se odhadují na více než tři miliardy dolarů (asi 59 miliard Kč). Stavba má mít 278.000 čtverečních metrů kancelářských prostor, vyhlídkovou terasu, obchody a restaurace.

Doplněno Stavbaweb:
Fotogalerii, videa a aktuální informace nalznete na stránkách OWTC.

OWTC (zdroj: http://onewtc.com/gallery-image)

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz