Burrito Loco, Praha

Burrito Loco, Praha

Praha - Seifertova a Vítězná ulice

(25. 1. 2018) studio Formafatal

   
 
 
 
 

Burrito Loco, Praha

Burrito Loco je síť fastfoodů zaměřená na mexickou kuchyni, která má v Praze již několikaletou tradici. Investoři oslovili studio Formafatal, aby pro tento řetězec rychlého občerstvení navrhlo interiér, který bude charakteristický pro všechny nově vzniklé provozovny. Zadáním bylo, aby se téma mexické kuchyně propsalo do návrhu interiéru a aby navržené prvky bylo možné aplikovat do různorodých prostor, které si investoři budou postupně pronajímat.
Mexiko je plné barev. Charakteristickým znakem je pestrost a nazdobenost. V návrzích jednotlivých poboček zachováváme stále stejné materiály a stejné prvky, pro každou provozovnu jsme však volili jiné barevné kombinace. Barevnost se s každou pobočkou mění na obkladech z vlnitého plechu, výmalbách, keramických dlaždičkách a také na židlích. Charakteristické mexické dlaždičky jsme záměrně nahradili jednobarevnými a do interiéru jsme dotek Mexika dostali skrz některé symboly, které jsou pro Mexiko typické. Zásadním z prvků je symbol kaktusu, který je v interiéru dominantní a stylizovaný v různých formách. Dalšími prvky jsou sombrera a girlandy. Z typicky mexických velkých klobouků byla vyrobena závěsná svítidla. Girlandy nechybí na žádné mexické party, jsou zavěšené na stromech u každého plechového stánku s občerstvením. V interiéru Burrito Loco jsou nakombinované girlandy z malých žárovek a girlandy ozdobné s vystřihovaným vzorem. Sombrera, stejně tak jako bílé plastové ozdobné girlandy se objednávaly v Mexiku.
Obklady z vlnitého plechu symbolizují mexické příbytky. Na polštářích jsou aplikace ve tvaru stylizovaného slunce, které má Burrito Loco ve svém logu.

Autorská zpráva
Foto: Jakub Skokan a Martin Tůma – BoysPlayNice - www.boysplaynice.com


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz