Bydlení Svinov

Bydlení Svinov

Stanislavského 434, 721 00 Ostrava-Svinov

(25. 5. 2015) Nový rezidenční projekt v Ostravě byl zkolaudován.

   
 
 
 
 

Bydlení Svinov

Nejvíce rezidenčních bytových projektů vyrůstá v Praze a Brně, kde je také logicky vyšší poptávka po bydlení. „Ačkoli Ostrava patří k velkým městům, nový development zde v posledních letech stagnuje, což je dáno především ekonomickou situací regionu. Lidé kupují hlavně starší byty, které jsou cenově dostupnější. Místní trh proto v posledních letech nenabízel až na výjimky žádné nové projekty. Bydlení Svinov je tak novým rezidenčním projektem, kde si lidé mohou koupit klidné bydlení v kvalitní novostavbě,“ říká Martin Němeček, předseda představenstva Realitní společnosti České spořitelny (RSČS).

Bytový dům, který postavil generální dodavatel Pozemní stavby Jihlava, prošel kolaudací a byty jsou tak připraveny ke stěhování nových majitelů. Ti si mohou vybírat z celkem 33 jednotek rozmístěných do pěti nadzemních podlaží. Dispozičně jsou řešeny od 2+kk až po 4+kk a mají rozlohu 40 až 104 m2. V jednotlivých bytech, které mají promyšlené dispozice s dostatkem úložných prostor a kvalitními standardy, se podařilo dosáhnout velké světlosti i v zimním období. Prostorná terasa až velikosti až 57 m2 či balkon je součástí většiny bytů. K jednotkám v přízemí náleží oplocené předzahrádky o velikosti až 190 m2, na které vede vstup z obývacího pokoje a v některých případech i z ložnice. Majitelé v ceně bytu získají také komoru umístěnou buď přímo uvnitř bytu, nebo na patře. Ve společných prostorech je rovněž patrný důraz na komfort. Díky bezbariérovému přístupu se lidé do domu snadno dostanou i s kočárky a jízdními koly.
Developer – společnost Harmonie Ve Vilách – koncipoval projekt Bydlení Svinov s důrazem na funkčnost a pohodlí budoucích uživatelů. Exteriér domu se zase vyznačuje originálním architektonickým řešením, kdy celistvý blok, jakoby obestavěný dvěma přístavbami, dal šanci vytvoření velkých teras. Zajímavě působí i barevné sladění fasád těchto pohledově oddělených částí domu. Součástí projektu je také zajištěné parkování. Jedno venkovní stání dostanou noví majitelé již v ceně bytu, avšak developer počítal se současným trendem více automobilů v domácnosti a vybudoval parkovacích míst celkem 40. Zájemci si tak mohou další přikoupit.

Projekt je umístěn v lokalitě ostravské čtvrti Svinov lemované z jedné strany zástavbou rodinných domů a z druhé cihlovými bytovými domy s režnou fasádou se secesními prvky. 

Bytový dům v Ostravě-Svinově se původně nazýval Harmonie.
Projekt najdete na stránkách autorů - atelieru RodArch.
Vizualizace, fotografie z výstavby i dokončeného objektu najdtete na www.msstavby.cz.
www.bydleni-svinov.cz
tisková zpráva, Stavbaweb

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

 
 
 
 
49.8214429
18.2056210
Bydlení Svinov

Bydlení Svinov
Stanislavského 434
721 00 Ostrava-Svinov

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz